پرش به


تصویر

دنیای مدیریت ( حکایتها ، داستانها ، نمونه های موردی ، نکات آموزنده مدیریتی )


 • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
185 پاسخ برای این موضوع

#101 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1720 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی سه شنبه ۲۳ آذر ۹۵ - ۲۲:۰۶:۰۵

اساس و بن مایه رهبری اعتماد است.


زمانی که به کسی اعتماد می کنیم که او راستگو، درست کردار، قابل اتکا و قابل پیش بینی بدانیم.ما همچنین فرض می کنیم فرد مورد نظر از اعتماد ما سو استفاده نمی کند. اعتماد بن مایه رهبری است زیرا شما قادر به هدایت و رهبری کسانی که به شما اعتماد ندارد نیستید.


راهکارهای ایجاد اعتماد در میان کارکنان:


:white_check_mark:باز باشید.


بی اعتمادی به همان میزان که به دانسته های افراد مربوط است به نادانسته ها هم مربوط می شود.افراد را در جریان امور قرار دهید.معیارهای اتخاذ تصمیم را به روشنی به همه اطلاع بدهید.در مورد مسایل صادق باشید


:white_check_mark:منصف باشید.

قبل از انجام هر عملی برداشت و تلقی دیگران در مورد رعایت بی طرفی و انصاف را مورد بررسی قرار دهید. در ارزیابی عملکردها بی غرض و بی طرف باشید.و به چگونگی برداشت دیگران در مورد رعایت انصاف از طرف شما در توزیع پاداش ها و امتیازها توجه داشته باشید


:white_check_mark:در مورد احساسات خود صحبت کنید.

مدیرانی که فقط با خشونت نکات منفی و دشوار را مطرح می کنند، به عنوان افرادی سرد و دور از دسترس تلقی می شوند


:white_check_mark:حقیقت را بگویید.

مقدار تحمل انسان ها برای شنیدن موارد نا خوشایند معمولا بیشتر از این است متوجه شوند مدیرشان به آنها دروغ گفته است.


:white_check_mark:ثبات و پایداری نشان دهید.

مردم قابل پیش بینی بودن را دوست دارند. بی اعتمادی ناشی از ندانستن چیزهای قابل انتظار است. اجازه دهید تا عقاید و ارزش های اصلی مورد اعتقادتان اعمال شما را هدایت کنند.


:white_check_mark:به وعده های خود وفا کنید.

باید به کارکنان اطمینان دهید که به حرفها و تعهدات خود عمل می کنید.


:white_check_mark:رازدارباشید.

کارکنان باید اطمیان کنند که شما در مورد رازهایشان با دیگران صحبت نکرده و آنها را فاش نمی کنید. چنانچه مردم تصور کنند شما اسرار آنها را لو می دهید به شما به صورت انسانی غیر قابل اعتماد نگاه می کنند.

#102 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1720 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی سه شنبه ۲۳ آذر ۹۵ - ۲۲:۵۲:۵۰

محمود سریع القلم:


:white_check_mark:در جهان سوم تعهد جايگاهى ندارد، آدمها بين ساعت يك ربع به هفت، هفت، و هفت و ده دقيقه فرقى قائل نيستند، وقتی با تأخیر سر قرار میرسند بجای عذرخواهی میگویند: اِ ؟ خیلی وقته اومدی ؟! بنابراینا ارزش كسى كه هر روز سر ساعت هفت در محل كار حاضر است الزاما حفظ نميشود، بلكه كسيكه گستاخ تر است و روى بيشترى دارد حرف اول را ميزند، كارمندى كه كارش را درست انجام ميدهد هميشه تحت فشار است بى آنكه رشد كند، در مقابل كارمندى كه از زير كار در ميرود راحت تر است، جواب خيلى از سؤالها اين است: حالا مگه چى شده ؟! در كشورهاى پيشرفته مردم آگاهى و بينش بهترى دارند، آنها ميدانند كه كسيكه متعهدتر است قابل اعتماد و البته قابل احترام است، جامعه به افراد سخت كوش نياز دارد و اين افراد رشد ميكنند ! و این است که بسیاری که مهاجرت میکنند در کشورهای دیگر موفق هستند ! در خاورميانه عمدتا ارزشها جابجا شده، تو اگر آدم سخت كوشى باشى بايد كل سيستم را به جلو هل دهى و البته نخواهى توانست، کسیکه کار نمیکند راحت تر زندگی میکند و فشار کمتری متحمل است ! يكروز تعطيل رسمى است، روز بعد بين التعطيل و بعدش جمعه، و شنبه هم هنوز عده اى مرخصى هستند و كارها انجام نميشود، يكروز آفتابى ساعت نه صبح ميروى به ادارات و كارمندى داد ميزند سيستم قطعه ! و تو هيچ حرفى براى گفتن ندارى، هيچكس پاسخگو نيست، زمان ارزشى ندارد و اين را از صفهاى طولانى سوخت گيرى سى.ان.جى ميتوان فهميد، سرعت جامعه كند است و تو نميتوانى تند بروى ! همه ميدوند و عجله دارند اما همه شان هم علاف اند !


كار مثبتى انجام نميشود، توضيح دادن بيفايده است، همه میخواهند سر طرف مقابل کلاه بگذارند، پس وقتی تو وعده تشویق به کارمند یا پیمانکاری میدهی بیچاره باور نمیکند ! فکر میکند تو وعده سر خرمن میدهی ! و اگر کارمند سخت کوشی ندرتاً دیده شود و تشویق گردد آنقدر از طرف همکارانش اعتراض می شود که تو مجبور می شوی برای رضیت همه ، بیش از کارمند ممتاز سایرین را نیز تشویق کرده و پاداش دهی ، ساده ترین کارها به سختی انجام میشود، وقتی 100 تا تک تومنی از کسی میگیری ناراحت است و میخواهد سکته کند اما وقتی 2 ساعت وقتش تلف میشود نمیفهمد !سود و زیان تعریف خاص خود را دارد، سرمایه ها به سمت تولید نمیروند، مردم کیفیت را نمیبینند فقط به قیمت توجه میکنند، سطحی نگری شایع است، اگر تو آدم نکته سنج و دقیقی باشی سختیهای زیادی خواهی داشت، و در این جامعه است که این ضرب المثل همچنان تیشه به ریشه تمام اقتصاد و فرهنگ و ادب و انسانیت و مدنیت می زند:
خواهی نشوی رسوا، همرنگ جماعت شو..

#103 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1720 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی سه شنبه ۲۳ آذر ۹۵ - ۲۳:۰۴:۵۴

تکنیک 10-10-10-10 برای تصمیم گیری هوشمندانه


برای اینکه تصمیم بهتری بگیریم بهتر است چارچوب زمانی خود را تغییر دهیم. در این صورت ما می توانیم نیازها، ترس ها، تمایلات و موضوعاتی که بدان آگاهی نداریم را در مقاطع گوناگون ببینیم. این تکنیک کمک می کند تا اهداف و ارزش های عمیق تر خود را شناسایی و اولویت بندی کنید.


برای استفاده از این تکنیک 4 سوال ساده از خود بپرسید:


سوال اول : پیامد این تصمیم بعد از 10 دقیقه چیست؟


سوال دوم : پیامد این تصمیم بعد از 10 روز چیست؟


سوال سوم : پیامد این تصمیم بعد از 10 ماه چیست؟


سوال چهارم: پیامد این تصمیم بعد از 10 سال چیست؟


آنچه که در مورد این تکنیک جالب است اینکه ساده و بر اساس پرسش است. ما باید به طور پیوسته نتیجه تصمیم هایمان را در برابر تاثیراتی که در آینده خواهند داشت بررسی کنیم. اگر شما اهداف بلند مدتی را در سر می پرورانید، باید از عملکرد مقطعی اجتناب کرده و به دنبال نتایج پایدار در آینده باشید. این بدان معنی است که ارزش ها، موانع، تمایلات و تاثیرات انتخاب ها را باید در طول زمان مشاهده کنید.


:mag_right::o:تحلیل راهبردی:

ما انسان ها عموما نگرش کوتاه مدت داریم و آخرین اتفاقات، مسایل، نیازها، کمبودها روی ما خیلی تاثیر دارند. مثلا ممکن است در یک جلسه به خاطر یک مساله تحقیر شده ایم (ندانستن یک امر یا نداشتن یک چیز) بلافاصله می آییم و می نشینیم و تصمیم می گیریم که فلان موضوع را یادبگیریم و یا بخریم.


همین طور در عرصه سرمایه گذاری نیز چنین است، می شنویم که چند کشور رفته اند و روی یک موضوع سرمایه گذاری کرده اند. ما نیز بلافاصله به این فکر می افتیم که از قافله عقب نمانیم.


بنابراین ما نیازمند تکنیک هایی هستیم که به صورت مصنوعی (آگاهانه) افق تحلیل خود را تغییر دهیم. این تکنیک کمک می کند از هیجانات امروز گذر کنیم به ارزش های عمیق و نیازهای مشخص پایدار. آنگاه است که می توانیم تصمیم گیری کنیم و یا سرمایه گذاری کنیم و مطمئن باشیم که این سرمایه گذاری به نیازهای اصیل ما پاسخ می دهد و نه هیجانات خام.

#104 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1720 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی چهارشنبه ۲۴ آذر ۹۵ - ۱۲:۲۲:۰۵

یک عادت ۵ دقیقه‌ای که زندگیتان را تغییر می‌دهد


در دنیای شلوغ امروز، منحرف شدن از هدف اصلی خیلی أسان است. هر روز، عوامل مختلف حواس‌پرتی از تمام جهات بر ما هجوم می‌آورند. به حداقل رساندن این عوامل و تمرکز زمان و انرژی روی موارد با اهمیت، کیفیت زندگی را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهند. در مورد برنامه‌ریزی روزانه و مدیریت صحیح زمان، عادتی ۵ دقیقه‌ای وجود دارد که کیفیت کار شما را بهبود می‌دهد: زمان خود را هدایت کنید.


اختصاص دادن ۵ دقیقه در هر روز، برای یادداشت کردن برنامه روز آینده می‌تواند حرکت کردن به سمت اهداف را آسان‌تر کند. در این صورت می‌توانید زمان تلف شده در انجام کار‌های با اهمیت کم را کاهش داده و از ۲۴ ساعت خود بهترین استفاده را ببرید. در ادامه به بررسی چند نکته درباره همین موضوع می‌پردازیم.


۱. زمانی برای پرداختن به کار‌های مورد علاقه‌تان کنار بگذارید


هر روز، زمانی هرچند کم را به انجام دادن کار‌های مورد علاقه‌تان اختصاص دهید. اگر هر روز با این کار انرژی خود را افزایش دهید، زندگی و افراد دور شما نیز تغییر می‌کنند.


۲. طبق بالا‌ترین اولویت‌های خود زندگی کنید


نوشتن برنامه روی کاعذ، به شما کمک می‌کند بیشتر روی موارد مهم تمرکز کنید. در همین حین، سعی کنید بیشتر وقت خود را به اولویت‌هایتان اختصاص دهید. اگر پس از مدتی متوجه شدید که این موارد مهم را نادیده می‌گیرید و وقت خود را صرف انجام کار‌های بیهوده می‌کنید، بهتر است که راهکار جدیدی برای تنظیم برنامه‌تان بیاندیشید. اگر دیدید زندگی‌تان بر اساس اولویت‌ها پیش نمی‌رود، عمیق به دنبال مشکلات بگردید و با خود رو راست باشید؛ اولویت‌ها را به طور واضح تعیین کرده و زندگی و برنامه خود را دوباره ارزیابی کنید.


۳. فعالیت‌های مشابه را در یک گروه قرار دهید


هنگام نوشتن و تنظیم برنامه، فعالیت‌های مشابه را که می‌توانند به طور یکجا انجام گیرند در یک گروه قرار دهید. این کار، زمان تلف شده هنگام جابجا شدن میان فعالیت‌های مختلف را کاهش داده و باعث افزایش ثمربخشی می‌شود. سعی کنید در مورد تمام کار‌هایی که در طول روز انجام می‌دهید و فکر کرده و این مورد را روی آن‌ها پیاده سازی کنید.


۴. برای خودتان محدودیت زمانی (ددلاین) تعیین کنید


محدودیت زمانی به ما کمک می‌کند تلاش خود را چندین برابر کنیم و از همین طریق، بسیار مفید واقع می‌شوند. وقتی برنامه خود را می‌نویسید، آن را با زمان محدود کنید. وقتی می‌خواهید فعالیتی را در زمانی مشخص کامل کنید، سعی می‌کنید وقت کم‌تری تلف کرده و سریع‌تر عمل کنید. یکی از روش‌های مختلف، تکنیک Pomodro است که تمرکز را بسیار بالا می‌برد.


۵. هر روز قدمی کوچک به سمت هدفی بزرگ بردارید


در جهت رسیدن به اهداف بزرگ، هر روز قدمی کوچک بردارید. هر روز، قدمی که فردا طی خواهید کرد را بنویسید که کمی بیشتر به رویاهای خود نزدیک شوید.


چنین توصیه‌هایی با اینکه ساده به نظر می‌رسند، اما می‌توانند تاثیر بسزایی در دراز مدت داشته باشند. وقتی به زمان می‌گویید که به کدام جهت حرکت کند و اولویت‌های خود را مشخص می‌کنید، زمان نیز مطابق میل شما رفتار می‌کند. همین موضوع زندگی شما را برای همیشه تغییر خواهد داد.

#105 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1720 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی يكشنبه ۱۲ دي ۹۵ - ۱۶:۴۹:۱۷

13 اشتباه در زبان بدن که موجب ارزیابی نادرست دیگران از شما می‌شود

 


بدن‌های ما هریک زبان خاص خود را دارند و کلمات آنها ممکن است چندان مهربان نباشند.

 

زبان بدن شما احتمالا به بخشی جدایی‌ناپذیر از شما تبدیل شده؛ تا جاییکه ممکن است حتی راجع‌به آن فکر هم نکرده باشیداگر چنین است، زمان آن رسیده که دوباره بیندیشید چرا که ممکن است حرفۀ شما به خطر بیفتد

تلنت اسمارت بیش از یک میلیون نفر را آزمایش کرده و دریافته که رده‌های بالای عملکردی، پر از افرادی با هوش هیجانی بالا (به طور دقیق‌تر 90% از افراد دارای عملکرد عالی) می باشد؛ این افراد از قدرت علامت‌های ناگفته در ارتباطات آگاهند و زبان بدن خود را بر همان اساس پایش می‌کنند

«زبان بدن یک ابزار بسیار قدرتمند است. پیش از آنکه ما آدمیان لب به سخن بگشاییم، از زبان بدن استفاده می‌کردیم و ظاهراً 80 درصد از چیزهایی که در یک مکالمه درک می‌کنیم از طریق زبان بدن خوانده می‌شوند و نه کلمات» – دِبورا بال

زمانی که به سختی کار می‌کنید و تمامی کارهای لازم برای دستیابی به اهدافتان را انجام می‌دهید، هرآنچه موجب مزیت شما می‌شود از قدرت بالایی برخوردار است و مسیر شما را به سوی موفقیت کوتاه‌تر می‌کند. فقط اطمینان یابید که قربانی هیچ‌یک از این اشتباهات مربوط به زبان بدن نمی‌شوید.

 

1. ژست‌های اغراق آمیز

این حرکات ممکن است نشانگر تحریف واقعیت باشد. از ژست‌های کوچک و کنترل شده برای نشان دادن قدرت رهبری واعتماد به نفس به همراه ژست‌های باز استفاده کنید- ژست‌هایی همچون گسترده کردن بازوها یا نشان دادن کف دست‌هایتان. بدین‌ترتیب می‌توانید نشان دهید که چیزی برای پنهان کردن ندارید


 


 

2. بازوهای متقاطع

با انجام این کار، مانع فیزیکی را ایجاد می‌کنید دال بر اینکه پذیرای چیزهای گفته شده توسط شخص دیگر نیستید. حتی اگر در حال لبخند زدن باشید یا درگیر مکالمه‌ای دلپذیر باشید، شخص دیگر ممکن است این حس آزاردهنده را داشته باشد که می‌خواهید از شر او خلاص شوید. حتی اگر خم کردن دست‌هایتان حس راحتی را به شما القا می‌کند، در برابر این وسوسه مقاومت کنید تا مردم شما را به عنوان شخصی گشاده‌فکر و علاقمند به صحبت‌هایشان بشناسند


 

3. ناسازگاری

عدم تطابق میان کلمات و حالت چهرۀ شما باعث می‌شود افراد احساس کنند که مشکلی وجود دارد و فکر ‌کنند که می‌خواهید آنها را فریب دهید، حتی اگر ندانند که چرا یا چگونه

برای مثال، یک لبخند عصبی به هنگام رد یک پیشنهاد در طول مذاکره به شما در رسیدن به چیزی که می‌خواهید کمکی نخواهد کرد و تنها باعث خواهد شد که فرد مقابل احساس خوبی برای کار کردن با شما نداشته باشد زیرا تصور خواهد کرد که قصد انجام کاری پنهانی را دارید


 

4. فاصله گرفتن از دیگران

با متمایل نشدن به سمت مخاطبتان، شخص ممکن است شما را بی‌علاقه، ناراحت و حتی بی‌اعتماد به فرد صحبت‌کننده ارزیابی کند

سعی کنید به سمت شخصِ در حال صحبت متمایل شوید و سر خود را به هنگام گوش دادن به سخنان فرد مقابل قدری تکان دهید. این کار به شخص صحبت‌کننده نشان می‌دهد که شما توجه و تمرکز کاملی به او دارید
 

5. قوز کردن

ژست بد نشانی از بی‌احترامی است و نشان می‌دهید که خسته شده‌اید و میلی برای بودن در جایی که هستید ندارید. شما هرگز به رئیس خود نمی‌گویید: «نمی‌فهمم که چرا باید به حرف‌های تو گوش کنم» ولی اگر قوز کنید، نیازی به انجام این کار هم نیست چون بدن شما آن را با صدای بلند و واضح فریاد می‌زند

مغز ما یاد  گرفته تا قدرت را با میزان فضای اشغال شده توسط فرد بسنجد. مستقیم ایستادن با شانه‌های رو به عقب نشانگر جایگاه قدرت است و میزان فضای اشغال شده توسط شما را حداکثر می‌کند. برعکس، با قوز کردن هیکلتان را می‌اندازید. با این کار، هم فضای کمتری می‌گیرید و هم قدرت کمتری را منعکس می‌کنید. حفظ ژست مناسب موجب احترام و بهبود مشارکت از هر دو طرف مکالمه می‌شود

 

6. اجتناب از تماس چشمی

با انجام این کار گویی چیزی برای پنهان کردن دارید که آن نیز موجب بدگمانی می‌شود. عدم برقراری تماس چشمی می‌تواند نشانگر کمبود اعتماد‌به‌نفس و علاقه نیز باشد؛ چیزی که هرگز نمی‌خواهید در یک محیط کاری منتقل کنید. از سوی دیگر، حفظ تماس چشمی نشانگر اعتمادبه‌نفس، رهبری، قدرت و هوش است. گرچه مشارکت بدون تماس مستقیم و ثابت چشمی نیز امکان‌پذیر است، ولی بی‌توجهی کامل نیز تأثیرات منفی روی روابط حرفه‌ای شما خواهد داشت


 

7. تماس چشمی بیش از حد

این نوع تماس چشمی ممکن است تهاجمی به نظر رسیده یا تلاشی برای تسلط باشد. به طور متوسط، امریکایی‌ها تماس چشمی خود را هفت تا ده ثانیه حفظ می‌کنند. این مدت زمان هنگامی که گوش می‌دهیم بیشتر از زمانی است که صحبت می‌کنیم. شیوه‌ای که این تماس چشمی را می‌شکنیم نیز خود حاوی پیغام است. نگاه رو به پایین حاکی از تسلیم و نگاه به کنار نشانگر اطمینان است


 

8. نگاه کردن به ساعت

نگاه کردن به ساعت هنگام صحبت با یک شخص نشان واضحی از بی‌احترامی، بی‌صبری و اعتمادبه‌نفس کاذب است. نگاه به ساعت این پیغام را می‌رساند که کارهای بهتری از صحبت کردن با او دارید و مشتاق جدا شدن از آنها هستید


 

9. تکان دادن بیش از حد سر

این کار نشانگر اضطرابِ پذیرفته شدن است. اشخاص ممکن است سرتکان دادن‌های بیش از حد شما را به عنوان تلاشی برای نشان دادن موافقت یا درک از چیزی قلمداد کنند که در واقع درک نکرده‌اید


 

10. بی‌قراری کردن

وول خوردن و درست کردن موهایتان نشانگر آنست که شما بیش از حد پرانرژی، مضطرب، دستپاچه و یا آشفته هستید. بدین‌ترتیب افراد تصور می‌کنند که زیادی نگران ظاهر فیزیکی خود بوده و به قدر کافی به حرفۀ خود اهمیت نمی‌دهید

 

11. ترشرویی

اگر غالباً حالت غمگینی به خود می‌گیرید، این پیغام را به دیگران می‌فرستید که از دست آنها ناراحت هستید، حتی اگر آنها هیچ کاری به شما نداشته باشند. ترشرویی افراد را فراری می‌دهد زیرا که احساس می‌کنند مورد قضاوت قرار گرفته‌اند. برعکس، لبخند زدن نشان آنست که شما فردی گشاده، قابل اعتماد، مطمئن و دارای رفتاری دوستانه هستید. مطالعات انجام شده توسط MRI نشان می‌دهند که مغز آدمی به شکلی مطلوب به افراد متبسم واکنش نشان می‌دهد و این کار تأثیر مثبت پایداری برجای می‌گذارد


 

12. دست دادن ضعیف

این نوع دست دادن می تواند نشانگر فقدان اعتماد‌به‌نفس و اقتدار شما باشد ولی دست دادن بسیار محکم هم ممکن است به عنوان تلاشی تهاجمی برای تسلط قلمداد شود که آن نیز به همان اندازه بد است. دست دادن خود را با هر شخص و موقعیت تطبیق دهید ولی سعی کنید همیشه محکم دست بدهید


 

13. بیش از حد نزدیک شدن

نزدیک شدن بیش از حد (کمتر از 50 سانتی متر) می‌تواند نشانگر آن باشد که هیچ درک یا احترامی برای فضای شخصی قائل نیستید و باعث خواهید شد افراد به هنگام بودن کنار شما معذب باشند

 

تمامی اینها را مد نظر قرار دهیداجتناب از این خطاها در زبان بدن به شما کمک خواهد کرد تا روابط مستحکم‌تری را هم از منظر حرفه‌ای و هم شخصی شکل دهید

 #106 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1720 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی شنبه ۲۳ ارديبهشت ۹۶ - ۱۲:۰۲:۰۲

چاقو های دولبه خود را بشناسید

ویژگیهای بسیاری وجود دارند که موجب پیشرفت و رشد ما شده اند و شاید جایگاه فعلی مان را مدیون این ویژگیهای خاص باشیم. اما باید شما را از این موضوع آگاه کنم که گاهی همین ویژگیها مانعی برای پیشرفتمان می شوند در واقع آنها مانند یک چاقوی دولبه عمل می کنند لذا باید کاملا مورد توجه قرار گیرند.
یکی از این ویژگیها پافشاری است. استقامت و پافشاری در برابر موانع و مشکلات باعث بروز نوآوری های بسیاری می شود و پشتکار و پافشاری را اساس موفقیت و پیروزی می دانند. اما روی دیگر این خصلت و ویژگی این است که می تواند به آسانی تبدیل به لجاجت شود و شما را فردی لجوج کند.

:red_circle::pill:
برای رهایی از این دام در صورتی که از صحت ایده های خود مطمئن هستید و شواهد و مدارک کافی در اختیار دارید بر آنها پافشاری کنید و استقامت به خرج بدهید و هر زمان که احساس کردید به کمک نیاز دارید و باید مسیر خود را تغییر دهید از اصرار بر ایده ها و نظرات خود دست بردارید.#107 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1720 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی شنبه ۲۳ ارديبهشت ۹۶ - ۱۲:۱۱:۲۵

۱۰ نشانه مدیران غیر ناب
(مدیرانی که انگیزه کارکنان را از بین می برند...)

۱. ارتباطات نامناسب
از دلایلی که باعث می شود کارکنان توجهی به صحبتهای مدیران نداشته باشند این است که مدیران آینده سازمان را تنها برای خود میخواهند.
رهبران ناب وسعت دید بیشتری دارند و چشم انداز سازمان را با کارکنان به اشتراک می گذارند.

۲. ساختن تیم هایی که در واقع تیم نیستند...

ایجاد همکاری در گروه ها مسئله مهمی است اما قبل از آن باید به اطمینان حاصل کرد که کارکنان تمایل به ترک گروه را ندارند و در واقع انگیزه کافی برای شرکت در فعالیتها را دارند. به طور کلی حصول اطمینان از این موضوع راه اثربخشی برای ایجاد همکاری و دستیابی به اهداف است.

۳. عدم توجه به آموزش
طبق آمار سال ۲۰۱۱، ۵۵ درصد از کارگران آمریکا باید مهارت های خود را افزایش دهند اما تنها ۲۱ درصد آنها برنامه آموزشی مناسب برای افزایش مهارتهایشان دارند. آموزش اهرم مهمی جهت افزایش نرخ بهبود در سازمان هاست.

۴. جلوگیری از پیشرفت کارکنان

برخی از کارکنان دوست دارند که شغلشان برایشان فضای رشد ایجاد کند و در صورتی که از شغلشان راضی نباشند انگیزه خود را دست می دهند. رهبران باید ایده های کارکنان خود را دنبال کند.

۵. قانون گذاری با ترس

مدیرانی که قانون های کنترلی زیادی دارند و فضای ترس و نگرانی در سازمان خود حاکم میکنند، نتیجه معکوس می گیرند، زیرا ایجاد فضای ترس باعث جلوکیری خلق ایده ها میگردد و باعث می شود که با مشکلات صادقانه برخورد نشود. علاوه بر این تعداد کمی از کارکنانی که حق انتخاب داشته
باشند، چنین شرایطی را تحمل می کنند.


۶. عدم توجه به توسعه توانمندی های کارکنان

مدیرانی که توجه ای به پیشرفت پرسنل خود ندارند و همه پیشرفت ها را برای خود می خواهند، در واقع سرمایه گذاری طولانی مدت برای دستیابی به موفقیت خود ندارند.

۷. یاد نگرفتن از اشتباهات و عدم توجه به بهبود

ترکیب غرور و خود برتر بینی، رهبران ضعیفی را می سازد و نتایج مناسبی را برایشان ایجاد نمی کند. آنها از اشتباهاتشان یاد نمیگیرند و مرتب اشتباهاتشان را تکرار می کنند.

۸. عمل نکردن به حرف های خود..

حرف و عمل آنها با هم یکی نیست و این موضوع باعث می شود که اعتماد افراد به آنها کم شود.

۹.کمبود داده ها

اکثر مدیران تصمیماتی می گیرند که نتایج ضعیفی را در بردارد. تصمیماتی که با شواهد و دلایل محکم و با پشتوانه داده ها گرفته می شوند، سودآوری زیادی ایجاد می کنند. سازمانهای ناب به صورت سختگیرانه کارکنان خود را جهت تصمیم گیری بر پایه داده ها، دانش و فرآیندهای استاندارد توانمند می کنند.

۱۰. همیشه در شرایط اضطراری هستند..

رهبران ناب، شرایط و برنامه ها را قبل از اجرا ارزیابی می کنند#108 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1720 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی شنبه ۲۳ ارديبهشت ۹۶ - ۱۳:۱۲:۱۶

عوامل اصلی موفقیت در کسب وکار

امروز برای موفق شدن در یک کار و تجارت، باید انعطاف‌پذیر باشید، برنامه‌ریزی خوب داشته باشید و مهارت‌های سازمانی را بدانید. خیلی افراد با این فکر کاری را شروع می‌کنند که با روشن کردن کامپیوترها یا باز کردن در شرکتشان، پول پارو خواهند کرد. اما واقعیت این است که پول درآوردن خیلی سخت‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. به همین دلیل باید برای برنامه‌ریزی وقت بگذارید تا موفق شوید. نکات زیر می‌تواند کمکتان کند:

۱٫ سازماندهی داشته باشید.
برای موفق شدن در کاری باید سازماندهی داشته باشید. سازماندهی به شما کمک می‌کند کارها را تکمیل کنید و طبق برنامه پیش روید. یک راه خوب برای این کار این است که یک لیست برنامه روزانه داشته باشید و جلوی هر کاری را که انجام می‌شود، یک تیک بزنید. این کار مطمئنتان می‌کند که چیزی را فراموش نکنید و همه کارها را یک به یک انجام دهید.

۲٫ جزئیات را ثبت کنید.
همه تجارت‌های موفق جزئیات را ثبت می‌کنند. با ثبت گزارشات دقیق و جزئی، می‌فهمید که کارتان در چه وضعیت مالی قرار دارد و با چه چالش‌های احتمالی روبه‌رو خواهد شد. فقط دانستن این، وقت لازم برای ایجاد استراتژی‌‌هایی برای غلبه بر موانعی که ممکن است از موفقیت و پیشرفت کارتان جلوگیری کند، فراهم می‌کند.

۳٫ رقبایتان را تحلیل کنید.
رقابت، سازنده بهترین نتایج است. برای موفق شدن نباید از مطالعه کردن و درس گرفتن از رقبایتان بترسید. ممکن است آنها کاری درست انجام می‌دهند که می‌توانید برای درآوردن پول بشتر در تجارتتان از آن استفاده کنید.

۴٫ ریسک‌ها و پاداش‌ها را بشناسید.
رمز موفق شدن این است که ریسک‌های حساب‌شده بکنید تا به رشد کارتان کمک کند. سوال خوبی که می‌توانید بپرسید این است که، “چه معایبی دارد؟” اگر بتوانید به این سوال پاسخ دهید، می‌فهمید که در بدترین حالت چه اتفاقی خواهد افتاد. این اطلاعات به شما کمک می‌کند بتوانید ریسک‌های حساب‌شده‌ای بکنید که می‌تواند پاداشی عالی برای تجارتتان داشته باشد.

۵٫ خلاق باشید.
همیشه به دنبال راه‌هایی برای ارتقای کارتان باشید تا آن را در بین رقبا متمایز و برجسته کنید. باید درک کنید که شما همه چیز را نمی‌دانید و باید از ایده‌ها و نگرش‌های جدید برای کارتان استقبال کنید.


۶٫ متمرکز باشید.
اینکه کار یا تجارتی را شروع کرده‌اید به این معنی نیست که فوراً به پول خواهید رسید. زمان می‌برد که مردم شما را بشناسند، به همین علت باید روی رسیدن به اهداف کوتاه‌مدتتان تمرکز کنید و بگذارید بقیه اتفاقات به موقع خود روی دهد.

۷٫ آماده فداکاری باشید.
شروع یک کار جدید سخت است اما وقتی درها را باز کردید، کارتان شروع شده است. در بسیاری از موارد، باید خیلی بیشتر از زمانی که برای بقیه کار می‌کردید زمان بگذارید. درعوض باید فداکاری کنید، مثلاً مجبور می‌شوید وقت کمتری را صرف خانواده و دوستانتان کنید تا موفق شوید.

۸٫ خدماتی عالی ارائه دهید.
تجارت‌های موفق زیادی هستند که فراموش می‌کنند ارائه خدمات عالی به مشتریان اهمیت زیادی دارد. اگر شما خدمات بهتری را به مشتریانتان ارائه کنید، آنها تمایل بیشتری برای مراجعه به شما خواهند داشت تا به رقبایتان.

۹٫ استوار و ثابت‌قدم باشید.
ثبات‌قدم رمز پول درآوردن در یک کار است. باید هر روز برای موفق شدن پشتکار داشته باشید. این عادت‌های مثبتی در طولانی‌مدت ایجاد می‌کند که کمکتان می‌کند به مرور زمان سود ببرید.

:white_check_mark:نتیجه‌گیری

شروع و اداره یک کار موفق می‌تواند سخت و درعین‌حال سودآور باشد. موفقیت نیاز به تمرکز، نظم و ثبات قدم دارد. اما موفقیت یک شبه ایجاد نمی‌شود—نیاز به تمرکز طولانی‌مدت دارد و باید در موقعیت‌های چالش‌انگیز و دشوار، پشتکار و استواری لازم را داشته باشید#109 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1720 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی شنبه ۲۳ ارديبهشت ۹۶ - ۱۳:۲۷:۰۸

سخنرانی_مدیریتی
4 سوال ساده که زندگی شما را تغییر می دهد.
:white_check_mark:
(اگر من میتوانم تغییر کنم، پس شما هم می توانید)

 

فایل های پیوستی

 • فایل پیوستی  Jim Ran.mov   11.34MB   0 تعداد دریافت ها


#110 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1720 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی شنبه ۲۳ ارديبهشت ۹۶ - ۱۳:۳۶:۰۴

سلام دوستان

فایل آموزشی 120 قانون رایان_تریسی

فایل پیوستی  قانون های برایان تریسی.pdf   196.21K   0 تعداد دریافت ها#111 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1720 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی شنبه ۲۳ ارديبهشت ۹۶ - ۱۳:۵۳:۳۷


چگونه خود را متعالی کنیم تا شغلمان رویایی شود؟

در اینجا قصد داریم شما را با شش استراتژی کاربردی در دنیای امروز برای رشد و تعالی فردی، فرصت‌های حرفه‌ای و در نهایت دست‌یابی به شغلی رویایی آشنا کنیم:

۱. ایده‌های خود را به اشتراک بگذارید

اشتراک‌گذاری ایده‌های شخصی در دنیای امروز بسیار ساده‌تر از قبل شده است، و شما دیگر نیازی به کسب مجوزهای قانونی خاصی از مقامات ذی‌صلاح ندارید تا در نهایت بتوانید محصول یا ایده‌ی خود را تجاری نموده و از آن کسب منفعت کنید.

۲. شبکه خود را توسعه دهید

امروزه با وجود انواع و اقسام شبکه‌های اجتماعی تمامی افراد تریبونی برای خود دارند که می‌توانند از طریق آن به ترویج و تبلیغ خود و خدمات نوآورانه‌شان بپردازند.

۳. از منابع برخط( آن‌لاین) به خوبی سود ببرید

این روزها هر کسی خود را به گونه‌ای در عرصه‌ی آن‌لاین مطرح می‌نماید، که می‌تواند یک وبلاگ شخصی، حساب شبکه‌های اجتماعی یا حتی یک حساب پست الکترونیکی ساده باشد. بدین ترتیب می‌توانید بکوشید تا یک ارائه‌ی بسیار خوب از خود را در بستر آن‌لاین داشته باشید


۴. از تجربیات آنلاین خود پول بدست آورید

اگر شما علاقه‌مند به بستر آنلاین و شبکه‌های اجتماعی هستید، این حضور آن‌لاین می‌تواند از منظر دیگری برای شما کسب پول کند و جالب است بدانید بسیاری از افراد، سازمان‌ها و شرکت‌ها نیازمند همان تخصص‌های پیش پا افتاده‌ای هستند که شما دارید!

۵. دورکاری یعنی کار کردن در زمان‌های دلخواه

امروزه شرکت‌ها ترجیح می‌دهند با توجه به هزینه‌های بالای به کارگیری پرسنل تمام وقت، از کارکنان نیمه وقت بهره ببرند. شاید شما هم بتوانید در این زمینه کار خوبی پیدا کنید که بتوان آن را به صورت دورکاری انجام داد.

۶. بارور شوید

شرکت‌های مختلف به دنبال کارکنان توانمندی هستند که از پس انجام امور آن‌لاین برآیند؛ پس اگر بتوانید جنبه‌های مثبت شخصیت خود را به آن‌ها نشان دهید می‌توانید با کنار زدن رقبای تحصیل کرده در نهایت کار را از آن خود نمایید. بدین ترتیب خواهید توانست به شغل مورد نظر خود دست پیدا کنید.#112 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1720 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی شنبه ۲۳ ارديبهشت ۹۶ - ۱۴:۲۶:۳۸

سخنرانی مدیریتی لاری_اسمیت
چرا برای داشتن یک حرفه عالی با شکست مواجه خواهید شد؟
در این بحث خند‌ه دار و بی پرده، لاری اسمیت، بی‌ریا و صادقانه عذر و بهانه‌های پوچ و بی‌معنی را برمی‌شمارد که مردم، هنگامی که موفق به دنبال کردن اشتیاق‌شان نمی‌شوند، اختراع می‌کنند.#113 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1720 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی شنبه ۲۳ ارديبهشت ۹۶ - ۱۴:۴۰:۳۴

اتاق فکـر (Think tank)چیست؟

اتاق فکر
شاید موضوع اتاق فکر، موضوع تازه و نویی به نظر نرسد اما نقش ارزشمند اتاق‌‌های فکر در تعاملات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و تاثیر مثبت آن در توسعه و ارتقای سازمان‌ها، به‌ویژه سازمان‌های ارایه دهنده خدمات به قشرهای متفاوت جامعه، باعث شده است که این تشکیلات غیر‌ساختارمند گذشته، امروزه جایگاهی در ساختار سازمان‌ها پیدا کند.
یکی از عادت‌‌های بدی که دامنگیر جامعه ماست، عمل پیش از تفکر یا تفکر پس از عمل است که راه برون رفت از این سیکل معیوب، نهادینه سازی الگوی عمل مبتنی بر معرفت است. اتاق فکر، مغزی برای اندیشیدن، ذهنی برای پرواز کردن و فکری برای گشودن است. اتاق فکر عرصه‌ای است که در آن خرد جمعی به منصه ظهور می رسد . در این فضا شرکت‌کنندگان درخصوص مسایل و موضوعات مورد بحث به اجماعی همگانی دست می‌یابند، چرا که در اینجا دیگر از روابط قدرت خبری نیست.


اتاق‌های فکر چهار ویژگی‌ عمده دارند:
1 –
جمع اندیشی
2 – تولید فرآورده‌های فکر و انتقال به مخاطب
3 – معطوف بودن کوشش‌ها به مسایل روز
4 – درگیر نشدن در مسایل اجرایی و تشریفات رسمی سیاستگزاری


در اینجا کمیت بسیار مهم بوده و از تعداد پیشنهادهای بیشتر استقبال می‌گردد، زیرا احتمال رسیدن به راه حل بهتر را افزایش می‌دهد. در این روش یک گروه 5 الی 15 نفره با حضور یک رییس (البته نه از نوع روسای خودمحور) برای اداره نمودن جلسه و یک دبیر برای ثبت پیشنهادهای صورت گرفته با استفاده از برخی ابزار و امکانات تشکیل جلسه می‌دهند.
دستور کار جلسه قبلا با وضوح کامل به اعضا اعلام می‌شود . باید مطمئن شد تمامی اعضای گروه موضوع موردنظر را درک نموده باشند. اعضا در طی جلسه به نوبت پیشنهادهای خود را اعلام و دبیر جلسه آنها را یادداشت می‌نماید. با این حال این روش قواعدی دارد که به این شرح می‌باشد:
1 –
اظهار نظر آزاد و بی‌واسطه و هر چند غیرمعمول بلامانع است (از ایده‌‌های غیرمعمول استقبال می‌شود).
2 –
به هیچ اندیشه ای انتقاد نمی‌شود (انتقاد ممنوع است).
3 –
حداکثر نظرات ارایه و جمع‌آوری می‌شود (تاکید بر کمیت نظرات و ایده‌هاست).
4 –
تکوین نظرات در مدت معین صورت می‌گیرد (ایده‌ها ترکیب و بهبود پیدا می کنند)#114 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1720 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی شنبه ۲۳ ارديبهشت ۹۶ - ۱۵:۲۲:۰۷


:o::black_small_square:چرا ۸ ساعت کار مداوم بازدهی ندارد؟

:mag_right:کار هشت ساعته‌ی مداوم یک رویکرد کاری منسوخ و بی ثمر است که همچنان وجود دارد.

از این رو اگر می‌خواهید در کار خود به بازدهی قابل قبولی برسید باید به دنبال روشی جدید بگردید.

تاریخچه‌ی روزی هشت ساعت کار به دوران انقلاب صنعتی بر می‌گردد.

در آن دوره، مدت زمان کار به این شکل تعیین شد تا از تعداد ساعات کار طاقت فرسای کارگران کارخانه‌ها کاسته شود.

:point_left:
طبیعتا عملی کردن چنین سیستمی در شرایط ۲۰۰ سال قبل یک نوع دستاورد موفقیت آمیز بوده است اما در شرایط زمانی فعلی کارآیی قابل قبولی ندارد.

:bulb:
با این حال، گاهی هنوز هم این انتظار وجود دارد که مانند اجداد خود روزی ۸ ساعت را به طور مداوم کار کنیم و در بین آن، زمان استراحت خیلی کوتاهی داشته باشیم.

کما این که خیلی از افراد در ساعت ناهار خود هم مشغول به کار هستند.

:point_left:
بنا بر مطالعه‌ای که توسط “گروه دراجیم” صورت گرفته است، عادات کارمندان در حین انجام کار در یک برنامه‌ی کامپیوتری ثبت شد.

این برنامه میزان زمان سپری شده در کارهای مختلف توسط کارمندان را اندازه‌گیری کرده و این مدت زمان را با بازدهی حاصل از کار مقایسه کرده است.

در این روند اندازه‌گیری، نتایج جالبی مشاهده شد. میزان بازدهی کار ربطی به مدت زمان انجام کار نداشت و بیشتر به سازمان‌دهی کاری افراد وابسته بود.

برای مثال، در یک مورد خاص که افراد به علت آیین مذهبی خود در طول روز معافیت‌های کوتاهی داشتند، بازدهی کاری بالاتری مشاهده شد.


:point_left:
نسبت ایده‌آل زمان کار به استراحت ۵۲ به ۱۷ دقیقه است.

افرادی که مطابق با این برنامه پیش می‌روند سطح بالاتری از تمرکز را تجربه می‌کنند.

از این رو در زمان کاری:100: توجه خود را به کار اختصاص می‌دهند و در این زمان به سراغ فیسبوک یا چک کردن ایمیل‌های خود نمی‌روند. در صورت احساس خستگی (پس از هر یک ساعت کار) استراحت کوتاهی کرده و در آن مدت کوتاه کاملا از کار فاصله می‌گیرند.

:arrow_backward:
این شیوه به آن‌ها کمک می‌کند که با انرژی بیشتری کار خود را ادامه دهند.

:bulb:
نیاز مغز شما: ۱۵ دقیقه استراحت به ازای یک ساعت کار.

کشف این نسبت جادویی بهره‌وری افراد را به شکلی فوق‌العاده افزایش می‌دهد. پس از یک ساعت کار تابع عملکرد مغز به بالاترین حد انرژی خود جهش می‌کند و حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان لازم است تا این انرژی به حد پایین خود برسد.


برای اکثر ما این جزر طبیعی جریان انرژی مغز، خود را به شکل خستگی و حواس‌پرتی نشان می‌دهد.

بهترین راه برای رهایی از این خستگی و حواس‌پرتی این است که نسبت به این رفتار مغزی آگاه باشیم.
پس بعد از هر یک ساعت کار یا بیشتر، زمانی که احساس کردید تمرکز شما رو به سراشیبی رفته است، بدانید که زمان استراحت فرا رسیده است.

هر چه استراحت‌های ما واقعی‌تر باشد، روز کاری ما بازدهی بیشتری خواهد داشت. گاهی اوقات ما به ظاهر استراحت کرده‌ایم اما هنوز هم خستگی را در خود نگه داشته‌ایم.

:rewind:
برای مثال به جای این که از میز کار خود فاصله بگیریم و در زمان استراحت کمی قدم بزنیم خود را با چک کردن یوتیوب و ایمیل سرگرم می‌کنیم#115 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1720 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی شنبه ۲۳ ارديبهشت ۹۶ - ۱۵:۳۶:۲۷

هفت دلیل پنهانی که نمی گذارد فهرست کارهای خود را تکمیل کنید

این یک مشکل همگانی است که روزهای مان بی برنامه و بی ثمر است اما دلایل آن چیست؟

1- فهرست کارهای خود را صبح می نویسید
فهرست کارهای خود را شب قبل بنویسید. این گونه مجبور نیستید انرژی صبح اول وقت خود را صرف برنامه ریزی کنید. در ضمن صبح با انگیزه از خواب برمی خیزید.

2-
بیش از اندازه می نویسید
فقط سه تا از مهم ترین کارهای خود را یادداشت کنید، کارهایی که باید هر طور شده در روز آینده انجام شود.

3-
دسته بندی نمی کنید.
وقتی که سه کار اصلی و مهم خود را مشخص کردید،‌ همه اهداف خود را در دو لیست دسته بندی کنید: اهداف بلند مدت و اهداف هفتگی و کوتاه مدت.

4-
کار خود را به طور واضح و روشن نمی نویسید.
اگر اهدافتان مبهم و نامعلوم باشد،‌ خروجی کار شما نیز مبهم خواهد بود. کارها را به شکل واضح بنویسید، مثلا به جای ورزش بنویسید 15 دقیقه پیاده روی سریع و 25 دقیقه تنیس روی میز


5- اولویت بندی نمی کنید
اگر با کاری که اولویت پایین تری دارد شروع کنید به احتمال زیاد نمی توانید کارهای مهم تر را به اتمام برسانید. سه تا از مهم ترین کارهای خود را به ترتیب اولویت شماره بندی کنید و تمام هدفتان بر این باشد که اولین کار را صبح اول وقت قبل از اینکه ایمیل خود را چک کنید انجام دهید.

6-
انتظار حوادث غیرمنتظره را ندارید.
هر روز حداقل یک ساعت را برای کارهای غیرمنتظره در نظر بگیرید. در نظر گرفتن چنین زمانی برای حوادث غیر منتظره استرس شما را کاهش می دهد.

7-
اهداف بزرگ خود را فراموش کرده اید.
درباره بزرگ ترین هدف خود فکر کنید. مثلاً آیا دوست دارید ارتقاء شغلی بگیرید؟ پول خود را برای تعطیلات پس انداز کنید؟ اگر کارهای داخل لیست، شما را به آنچه که می خواهید نمی رساند مجدد آنها را ارزیابی کنید و ببنید چرا آن ها را داخل لیست آورده اید.

:white_check_mark:
تجویز راهبردی:
به زبان ساده اگر می خواهید کارهای تان سریع و منظم انجام شود:

1-
شب قبل برنامه ریزی کنید. می توانید به خودتان پیامک بزنید.
2-
تعداد محدودی کار تعریف کنید. کارهای خود را خیلی واضح و مشخص بنویسید. کارهای تان را دسته بندی شده و اولویت بندی شده بنویسید
3-از خودتان بپرسید این کارهایی که برای فردا تعریف کرده ام در راستای اهداف اصلی من هست یا اینکه صرفا کارهای روزمره است؟
4-فکر کنید اگر مسایل پیش بینی نشده رخ داد چه می کنید؟
5-اولش سخته. اما کم کم عادت می کنید. یک هفته تجربه کنید تاثیر واضح آن را روی عملکردتان می بینید#116 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1720 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی يكشنبه ۲۴ ارديبهشت ۹۶ - ۰۹:۰۸:۵۶

هفت دلیل پنهانی که نمی گذارد فهرست کارهای خود را تکمیل کنید

این یک مشکل همگانی است که روزهای مان بی برنامه و بی ثمر است اما دلایل آن چیست؟

1- فهرست کارهای خود را صبح می نویسید
فهرست کارهای خود را شب قبل بنویسید. این گونه مجبور نیستید انرژی صبح اول وقت خود را صرف برنامه ریزی کنید. در ضمن صبح با انگیزه از خواب برمی خیزید.

2-
بیش از اندازه می نویسید
فقط سه تا از مهم ترین کارهای خود را یادداشت کنید، کارهایی که باید هر طور شده در روز آینده انجام شود.

3-
دسته بندی نمی کنید.
وقتی که سه کار اصلی و مهم خود را مشخص کردید،‌ همه اهداف خود را در دو لیست دسته بندی کنید: اهداف بلند مدت و اهداف هفتگی و کوتاه مدت.

4-
کار خود را به طور واضح و روشن نمی نویسید.
اگر اهدافتان مبهم و نامعلوم باشد،‌ خروجی کار شما نیز مبهم خواهد بود. کارها را به شکل واضح بنویسید، مثلا به جای ورزش بنویسید 15 دقیقه پیاده روی سریع و 25 دقیقه تنیس روی میز


5- اولویت بندی نمی کنید
اگر با کاری که اولویت پایین تری دارد شروع کنید به احتمال زیاد نمی توانید کارهای مهم تر را به اتمام برسانید. سه تا از مهم ترین کارهای خود را به ترتیب اولویت شماره بندی کنید و تمام هدفتان بر این باشد که اولین کار را صبح اول وقت قبل از اینکه ایمیل خود را چک کنید انجام دهید.

6-
انتظار حوادث غیرمنتظره را ندارید.
هر روز حداقل یک ساعت را برای کارهای غیرمنتظره در نظر بگیرید. در نظر گرفتن چنین زمانی برای حوادث غیر منتظره استرس شما را کاهش می دهد.

7-
اهداف بزرگ خود را فراموش کرده اید.
درباره بزرگ ترین هدف خود فکر کنید. مثلاً آیا دوست دارید ارتقاء شغلی بگیرید؟ پول خود را برای تعطیلات پس انداز کنید؟ اگر کارهای داخل لیست، شما را به آنچه که می خواهید نمی رساند مجدد آنها را ارزیابی کنید و ببنید چرا آن ها را داخل لیست آورده اید.

:white_check_mark:
تجویز راهبردی:
به زبان ساده اگر می خواهید کارهای تان سریع و منظم انجام شود:

1-
شب قبل برنامه ریزی کنید. می توانید به خودتان پیامک بزنید.
2-
تعداد محدودی کار تعریف کنید. کارهای خود را خیلی واضح و مشخص بنویسید. کارهای تان را دسته بندی شده و اولویت بندی شده بنویسید
3-از خودتان بپرسید این کارهایی که برای فردا تعریف کرده ام در راستای اهداف اصلی من هست یا اینکه صرفا کارهای روزمره است؟
4-فکر کنید اگر مسایل پیش بینی نشده رخ داد چه می کنید؟
5-اولش سخته. اما کم کم عادت می کنید. یک هفته تجربه کنید تاثیر واضح آن را روی عملکردتان می بینید#117 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1720 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی يكشنبه ۲۴ ارديبهشت ۹۶ - ۰۹:۳۷:۳۴

نکاتی در خصوص ایجاد تغییر در کسب و کار
بسیاری از صاحبان مشاغل هستند که مسیر طولانی را برای به دست آوردن یک کسب و کار، یک برند، و یا یک کارگاه کوچک تجاری طی کرده اند، بعد از مدتی به این فکر می کنند که ای کاش می توانستند تغییر مسیر بدهند! ای کاش می توانستند از نقطه ی دیگری به کسب و کار خود نگاه کنند! و ای کاش یک سکوی پرتاب در کسب و کار خود پیدا کنند.
از این رو وقتی تصمیم به تغییر در مدل کسب و کار خود گرفته اید، چند موضوع هست که باید همواره به خاطر داشته باشید:

:star2:
از همان اول به فکر بهترین شدن باشید.
اگر قرار است دوباره به همان نقطه قبل بازگردید، پس چه حاصل از این همه تحمل سختی شروع دوباره! شما قرار است به بهترین نقطه ی ممکن در موفقیت برسید. پس به فکر بهترین ها باشید.

:star2:
از همان اول بدانید که چه می خواهید .
متفاوت بودن و یا بهترین بود همیشه کافی نیست. اگر ندانید که چه می‌خواهید چگونه می‌خواهید بفهمید که در جهت رسیدن به آن حرکت می کنید؟داشتن دورنمایی از آنچه که از شرکت خود می‌خواهید، و دانستن اینکه چگونه این شرکت می‌خواهد پیشرفت و بهبودی داشته باشد، مهم است.

:star2:
از همان اول با تمام قوا پیش بروید.
تصور نکنید که باید نیروی تان را ذره ذره صرف کنید. یک شروع خوب، یک شروع پر انرژی سکوی پرتاب است. پس مثل یک موتور جت بوئینگ باشید. با تمام قوا برای غلبه بر نیروی جاذبه زمین به پیش بروید.

:star2:
از همان اول، با آرزوها و اهداف بزرگ اقدام کنید.
دست از کار کشیدن یا تسلیم شدن در برابر ایده‌ی جدیدتان کار بسیار دشواری است. حتی ممکن برای شما در جامعه‌ی کاری‌تان و در جوامع اجتماعی تحقیر و خجالت را به همراه آورد.شاید حتی با این تفکر بزرگ شده‌ایم که «هیج وقت تسلیم نشویم»، به هر قیمتی. جامعه این تفکر را به ما القا کرده که تسلیم شدن کار بازنده‌هاست و هیچ ارزشی برای آن قائل نیستند.متاسفانه این موضوع یک گرایش کوته بینانه است که فقط باعث می‌شود انرژی و هزینه خود برای چیزی بی فایده خرج کنید. این هزینه‌ها همان هزینه‌های برگشت ناپذیر است.#118 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1720 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی يكشنبه ۲۴ ارديبهشت ۹۶ - ۱۰:۰۱:۰۲

نکات مهم برای موفقیت_در_مدیریت:
۱) همگام بودن با تکنولوژی:
تأثیر پیشرفت سریع تکنولوژی همه ابعاد زندگی، بخوبی قابل مشاهده است؛ ولی هیچ ترسی نداشته باشید. لزومی ندارد که شما در هر رشته و زمینه ای متخصص باشید. فقط باید پیگیر این مسئله باشید که چه تکنولوژی جدیدی وارد بازار شده است و از آن برای افزایش تواناییهای شخصی خود استفاده کنید.
۲) مدیریت اطلاعات🗄
داشتن اطلاعات, منبع بسیار با ارزشی برای هر مدیر محسوب می شود. سعی کنید که اطلاعات خود را در همه زمینه ها گسترش دهید. حافظه خود را تقویت نمایید تا اطلاعات کسب کرده را فراموش نکنید و از آنها بتوانید در همه جا استفاده کنید. همچنین ضروری است که اطلاعات جمع آوری شده را در جایی ثبت نمایید تا در صورت فراموش کردن بتوانید دوباره به آنها دست پیدا کنید.
۳) تعادل احساسات::
تقریباً استرس در طول روز همراه انسان است. بنابراین، برقراری تعادل میان کارهای شخصی و شغلی به کنترل استرس کمک می کند. داشتن تعادل در احساسات، نشانگر دستیابی شما به چشم انداز مورد نظرتان است.
۴) مدیریت ارتباطات بر ارتباطات::
بر ارتباطات خود مدیریت کنید، نه بر کارمندانتان. نکته مهم این است که بتوانید بدون بیان مشکلات در یک محیط کاری پرتحرک از نحوه ارتباط کارمندان تمام وقت، پاره وقت، قراردادی و آموزش دیده به ضعفهای موجود در سیستم پی ببرید و از تواناییهای درونی آنها برای رسیدن به اهداف سازمان سود ببرید.
۵) توانایی سازگار شدن با محیط:
در دنیای به شدت متحول کار باید یاد بگیرید که خود را با شرایط محیطی پر تحرک تطبیق دهید. یک مدیر موفق باید بتواند در ظرف یک دقیقه نقش خود را از سیاستگذار به حامی یا هدایت کننده گروه تغییر دهد.
۶) مدیریت منابع:
همواره میزان بودجه تخصیص یافته، کم است. بنابراین، استفاده بهینه از منابع تحت اختیار توسط مدیر ضروری است. تجربه و دانش کارمندان اهمیت فراوانی دارد و می توان از آن به عنوان یک عامل پیش برنده برای شرکت استفاده کرد.کارمهم مدیر،آموزش کارمندان، ایجاد انگیزه همراهی در آنها و همچنین ایجاد زمینه های پیشرفت چشمگیر در سازمان است .
۷) اخلاق خوب:
مهارتهای رفتاری، برای سازمان، در حکم یک فیلتر است. اخلاق خوب یک مدیر به تمام کارمندان منتقل می شود. با اخلاق خوب می توانید صداقت، وفاداری و همدلی را در کارمندان خود ایجاد نمایید. تقویت این عامل شخص را به سوی موفقیتهای اقتصادی هدایت می کند.
۸) تنوع
امروزه مدیران با قشرهای مختلفی از مردم کار می کنند. از این رو، آشنایی با رفتارها و دیدگاههای آنان امری کاملا ضروری است.
۹) هدایت نه مدیریت
مدیر باید همانند یک رهبر، خلاق بوده، به دنبال هدفهای بلند مدت باشد و کارکنان خود را مورد توجه قرار دهد. ایجاد اعتماد و تحرک از ویژگیهای یک رهبر موفق است .
10)
رویاهای شغلی:
رویاهای شغلی شما نباید یک هدف مقطعی یا شخصی باشد. امروزه، مدیرانی موفق هستند که بتوانند میزان پتانسیل کاری موجود در سازمان خود را پیش بینی کنند و تشخیص دهند که اهداف شغلی شان تا چه میزان تحقق پیدا می کنند#119 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1720 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی يكشنبه ۲۴ ارديبهشت ۹۶ - ۱۰:۰۷:۴۴

مديريت چه چیزی نيست!؟

یکی از روش های تعریف و تشخیص مرزهای هر مفهوم در علوم اجتماعی "استدلال برهان خلف" است. این نوشتار قصد دارد با استفاده از این روش، حدود و صغور "مدیریت" را تا حدودی تعیین کند. بدین ترتیب گزاره هایی که معمولا به اشتباه تحت عنوان "مدیریت" اطلاق می گردد تشریح می شود. گزاره هایی که بعضا نقیض مدیریت می باشد و به پانتومیم مدیریت شبیه است تا مدیریت!

١- مديريت تمركز بر اجراى دقيق قوانين و مقررات نيست؛ تمركز بر تحقق اهداف است. قوانين و مقررات ابزار اقتضائى تحقق اهداف است، نه خود هدف.

٢- مديريت، ابلاغ دستور صرف نيست!! بعضا ناز کشیدن کارمند، دلجویی از ارباب رجوع، گوش دادن و عمل کردن به تذکرات رده پایین ترین ذی نفعان سازمان است.

٣- مديريت، جابجايى صرف كاركنان در پست های سازمانی نيست!! توانمندسازى کارکنان و برنامه ریزی برای رشد و ارتقاء آنان است.

٤- مديريت، كار با ماشين و موجودات بی روح نيست، مديريت كار با "انسان" است.

٥- مديريت نيل به اهداف سازمانى از طريق كاركنان نيست، "نيل به اهداف كاركنان" با استفاده از هم جهت ساختن تلاشهاى کارکنان و اهداف سازمانى است.

٦- مديريت، تحقير زیردستان نيست!! دنبال بهانه گشتن براى تاييد كارمند و افزایش انگیزش وی از طریق اثر كاميابى فراخود است.

٧- مديريت، افزایش و کاهش مداوم پاداش های مادی نيست! تلاش برای ايجاد امنيت مالى برای منابع انسانی به منظور افزایش تعهد سازمانی است.


٨- مديريت، پاداش هاى مادى صرف نيست؛ تكريم و ارتقا كارمند در بين خانواده و جامعه از طریق پاداش های مادی و غیر مادی است.

٩- مديريت، ورود به جزئيات عملكرد كاركنان نيست؛ مديريت تفكر استراتژيك و تدوين اهداف و خروجی هر شغل است تا نیروی انسانی خود براى تحقق آن اهداف در حوزه خویش برنامه ريزى كند.

١٠- مديريت، حضور دائمی در اتاق رياست با شعار حفظ پرستيژ نيست؛ حضور گاه و بيگاه در بين كاركنان و ارباب رجوع و بعضا گپ و گفت با ايشان است.

١١- مديريت، واكنش نشان دادن به هر نوع خطا و حتى بدگويى عمدى و غیرعمدی كاركنان نيست؛ غفلت ورزى مثبت و ندیدن خطا ها براى حفظ حريم ها و خود كنترلى كاركنان است.

١٢- مديريت، تقسيم بيشترين پاداش بين نیروهای جنجال آفرين سازمان نيست؛ اولویت دهی اعطاى پاداش از ضعيف ترين كاركنان است.

١٣- مديريت، حمد و ثناگويى مقامات مافوق و تحقير نيروهاى ضعيف سازمان نيست؛ مديريت حداكثر احترام و تكريم ضعيف ترين نيروهاى سازمان و حقظ عزت نفس در قبال نيروهاى مافوق است.

١٤- مديريت، استفاده ابزاری از رسانه های خبری برای جبران کمبود های شخصیتی و شمول تمامى اخبار سازمان بر مدیر نيست!! ابزارهای رسانه ای و سایت های اطلاع رسانی ابزار ارتقا برند سازمان است.

١٥- مديريت، آرامش سازمانى و عدم وجود جنجال سازمانی صرف نيست، حركت رو به جلو است.

١٦- مديريت، واكنش نشان دادن به محيط نيست؛ وادار كردن محيط به واكنش در قبال اقدامات سازمان است.

حرف آخر مدیریت از طریق مشاهده رفتار سایر نامدیران و سعی در تقلید حرکات ایشان حاصل نمی گردد. مدیریت تلفیقی از علم، تجربه و ویژگی های شخصیتی است. خطاهای فوق در خصوص مدیریت از فقدان علم، کمبود تجربه و مهم تر از آنها خطای نگرشی مدیر در قالب دو محور "مالک سازمان" و "بیش فهمی نسبت به دیگران" سرچشمه می گیرد که می بایست این تفکر به سمت "هماهنگ کننده سازمان برای حرکت به سمت ماموریت سازمانی" اصلاح شود

 #120 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1720 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی يكشنبه ۲۴ ارديبهشت ۹۶ - ۱۰:۲۵:۳۸

پنج ویژگی ضامن موفقیت از نگاه "بیل گیتس" :


۱.دانستن اینکه چگونه باید «نه» گفت

این توصیه ای است که گیتس شخصا از «وارن بافت» فرا گرفته است و برای هر فردی اعم از ثروتمند یا فقیر کاربردی است. همواره زنجیره ای بی پایان از فرصت ها، کارهایی برای انجام دادن، تجربیات متفاوت و مانند آن وجود دارد. در یک چنین دنیای شلوغی دانستن آنکه در چه زمانی باید به پروژه ها، دعوتنامه ها و سایر درخواست ها به نفع استفاده بهینه از زمان خود نه بگویید، مهمترین مهارتی است که باید یک فرد فرا گیرد. این ویژگی به شما یاد میدهد که بدانید که دقیقا چه مواردی برای شما اهمیت دارد و در نتیجه تمرکز خود را تماما بر آن معطوف کنید.

۲.استقبال از انتقاد

گیتس در کتاب خود با عنوان
«Business @ the Speed of Thought»
یاد آور شده است: از خبرهای بد با آغوش باز استقبال کنید تا بدانید که دقیقا در کجا نیازمند بهینه سازی و پیشرفت هستید. هرچند هیچ کش چندان دوست ندارد که دیگران به انتقاد از نحوه تفکر و عمل وی بپردازند، اما در فقدان این موضوع، پیشرفت فردی بسیار کندتر خواهد بود. انتقادات معمولا فرد را با زاویه های جدید از موضوع مواجه میسازد که پیش از آن پنهان بوده اند. در این میان فرد باید از قوه قضاوت خود برای تشخیص انتقادات مناسب و کاربردی از موارد بی فایده استفاده کرده و یاری بگیرد. با دقت گوش دادن به دیگران مهارت مهم دوم برای موفقیت در زندگی است.


۳.خوشبینی

در دنیایی که اغلب بسیاری از اتفاقات به شکلی بدبینانه و ناخوشایند رقم میخورد، داشتن دیدی خوشبینانه دشوار است. اما واقعیت این است که بدون داشتن فلسفه خوشبینی هیچ کش اقدام به سرمایه گذاری در یک ایده، راه اندازی کسب و کار جدید و ساخت یک محصول جدید نخواهد کرد. زندگی شخصی گیتس بیانگر یک نمونه جالب از اعتقاد به فلسفه خوشبینی است. زیرا در دنیایی که گرفتار اغلب مصایب و مشکلات از جمله گرسنگی، آلودگی فقر است، سرمایه گذاری در پروژه های بشر دوستانه نیازمند اعتقادی قوی به خوشبینی است. وی یکبار در 2013 در کالج استنفورد گفت: معمولا خوشبینی را به عنوان امید پوچ و بیهوده نگاه میکنند، اما بدون هیچ شکی میتوان گفت که یک نوع نا امیدی کاذب نیز همواره وجود دارد که باید به شدت از آن پرهیز کرد.

۴.تمایل به شکست

گیتس در کتاب دیگر خود «The Road Ahead» نوشته است: موفقیت یک معلم پست است که افراد باهوش را به گونه ای اغوا میکند که به این باور میرسند که هیچ گاه شکست نمیخورند، وی تشریح میکند که امروز فکر کردن به یک محصول شکست ناپذیر منجر به از دست رفتن و منسوخ شدن ایده های فردا میشود. قطعا افراد، موفقیت را بیش از شکست میپسندند. اما این شکست است که بیش از هر چیز دیگر منجر به یاد گیری انسان میشود و بهترین فرصت ها را برای رشد در اختیار قرار میدهد.

۵.توانایی تمرکز بر یک هدف مشخص و دنبال کردن آن

گیتس در یک نامه سرگشاده، درسهایی از تاریخ ماشین بخار را یادآور شده است: چنانچه یک هدف مشخص را تعریف کنید و مقیاسی برای نشان دادن میزان پیشرفت در مسیر این هدف داشته باشید، به نتایج شگفت انگیز خواهید رسید. وی همچنین تاکید کرده است که البته یافتن یک هدف مشخص و مقیاس صحیح برای برآورد پیشرفت، سخت و دشوار است. زیرا اگر این موضوع ساده بود، همه افراد دنیا تبدیل به شخصیت های موفق میشدند


سخنرانی مدیریتی آریانا_هوفینگتن
ایده های بزرگ به دنبال ایده های کوچک می آیند


در اين گفتگوي كوتاه، آريانا هوفينگتن ايده كوچكي را به اشتراك ميگزارد كه خود ميتواند ايده هاي بزرگتري را بيدار كند: قدرت خواب خوب شبانه. به جای لاف زدن در مورد اختلالات خوابمان، او از ما می خواهد چشم هايمان را بسته و تصویر بزرگ را ببينيم: ما می توانیم به روش خود بخوابيم براي افزايش دادن به بهره وری و شادی و تصمیم گیری هوشمندانه تر

 

موضوعات مشابه Collapse

  تاپیک انجمن شروع شده توسط وضعیت آخرین ارسال


1 کاربر در حال خواندن این تاپیک است