پرش به


تصویر

دنیای مدیریت ( حکایتها ، داستانها ، نمونه های موردی ، نکات آموزنده مدیریتی )


 • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
104 پاسخ برای این موضوع

#101 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1617 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی سه شنبه ۲۳ آذر ۹۵ - ۲۲:۰۶:۰۵

اساس و بن مایه رهبری اعتماد است.


زمانی که به کسی اعتماد می کنیم که او راستگو، درست کردار، قابل اتکا و قابل پیش بینی بدانیم.ما همچنین فرض می کنیم فرد مورد نظر از اعتماد ما سو استفاده نمی کند. اعتماد بن مایه رهبری است زیرا شما قادر به هدایت و رهبری کسانی که به شما اعتماد ندارد نیستید.


راهکارهای ایجاد اعتماد در میان کارکنان:


:white_check_mark:باز باشید.


بی اعتمادی به همان میزان که به دانسته های افراد مربوط است به نادانسته ها هم مربوط می شود.افراد را در جریان امور قرار دهید.معیارهای اتخاذ تصمیم را به روشنی به همه اطلاع بدهید.در مورد مسایل صادق باشید


:white_check_mark:منصف باشید.

قبل از انجام هر عملی برداشت و تلقی دیگران در مورد رعایت بی طرفی و انصاف را مورد بررسی قرار دهید. در ارزیابی عملکردها بی غرض و بی طرف باشید.و به چگونگی برداشت دیگران در مورد رعایت انصاف از طرف شما در توزیع پاداش ها و امتیازها توجه داشته باشید


:white_check_mark:در مورد احساسات خود صحبت کنید.

مدیرانی که فقط با خشونت نکات منفی و دشوار را مطرح می کنند، به عنوان افرادی سرد و دور از دسترس تلقی می شوند


:white_check_mark:حقیقت را بگویید.

مقدار تحمل انسان ها برای شنیدن موارد نا خوشایند معمولا بیشتر از این است متوجه شوند مدیرشان به آنها دروغ گفته است.


:white_check_mark:ثبات و پایداری نشان دهید.

مردم قابل پیش بینی بودن را دوست دارند. بی اعتمادی ناشی از ندانستن چیزهای قابل انتظار است. اجازه دهید تا عقاید و ارزش های اصلی مورد اعتقادتان اعمال شما را هدایت کنند.


:white_check_mark:به وعده های خود وفا کنید.

باید به کارکنان اطمینان دهید که به حرفها و تعهدات خود عمل می کنید.


:white_check_mark:رازدارباشید.

کارکنان باید اطمیان کنند که شما در مورد رازهایشان با دیگران صحبت نکرده و آنها را فاش نمی کنید. چنانچه مردم تصور کنند شما اسرار آنها را لو می دهید به شما به صورت انسانی غیر قابل اعتماد نگاه می کنند.

#102 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1617 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی سه شنبه ۲۳ آذر ۹۵ - ۲۲:۵۲:۵۰

محمود سریع القلم:


:white_check_mark:در جهان سوم تعهد جايگاهى ندارد، آدمها بين ساعت يك ربع به هفت، هفت، و هفت و ده دقيقه فرقى قائل نيستند، وقتی با تأخیر سر قرار میرسند بجای عذرخواهی میگویند: اِ ؟ خیلی وقته اومدی ؟! بنابراینا ارزش كسى كه هر روز سر ساعت هفت در محل كار حاضر است الزاما حفظ نميشود، بلكه كسيكه گستاخ تر است و روى بيشترى دارد حرف اول را ميزند، كارمندى كه كارش را درست انجام ميدهد هميشه تحت فشار است بى آنكه رشد كند، در مقابل كارمندى كه از زير كار در ميرود راحت تر است، جواب خيلى از سؤالها اين است: حالا مگه چى شده ؟! در كشورهاى پيشرفته مردم آگاهى و بينش بهترى دارند، آنها ميدانند كه كسيكه متعهدتر است قابل اعتماد و البته قابل احترام است، جامعه به افراد سخت كوش نياز دارد و اين افراد رشد ميكنند ! و این است که بسیاری که مهاجرت میکنند در کشورهای دیگر موفق هستند ! در خاورميانه عمدتا ارزشها جابجا شده، تو اگر آدم سخت كوشى باشى بايد كل سيستم را به جلو هل دهى و البته نخواهى توانست، کسیکه کار نمیکند راحت تر زندگی میکند و فشار کمتری متحمل است ! يكروز تعطيل رسمى است، روز بعد بين التعطيل و بعدش جمعه، و شنبه هم هنوز عده اى مرخصى هستند و كارها انجام نميشود، يكروز آفتابى ساعت نه صبح ميروى به ادارات و كارمندى داد ميزند سيستم قطعه ! و تو هيچ حرفى براى گفتن ندارى، هيچكس پاسخگو نيست، زمان ارزشى ندارد و اين را از صفهاى طولانى سوخت گيرى سى.ان.جى ميتوان فهميد، سرعت جامعه كند است و تو نميتوانى تند بروى ! همه ميدوند و عجله دارند اما همه شان هم علاف اند !


كار مثبتى انجام نميشود، توضيح دادن بيفايده است، همه میخواهند سر طرف مقابل کلاه بگذارند، پس وقتی تو وعده تشویق به کارمند یا پیمانکاری میدهی بیچاره باور نمیکند ! فکر میکند تو وعده سر خرمن میدهی ! و اگر کارمند سخت کوشی ندرتاً دیده شود و تشویق گردد آنقدر از طرف همکارانش اعتراض می شود که تو مجبور می شوی برای رضیت همه ، بیش از کارمند ممتاز سایرین را نیز تشویق کرده و پاداش دهی ، ساده ترین کارها به سختی انجام میشود، وقتی 100 تا تک تومنی از کسی میگیری ناراحت است و میخواهد سکته کند اما وقتی 2 ساعت وقتش تلف میشود نمیفهمد !سود و زیان تعریف خاص خود را دارد، سرمایه ها به سمت تولید نمیروند، مردم کیفیت را نمیبینند فقط به قیمت توجه میکنند، سطحی نگری شایع است، اگر تو آدم نکته سنج و دقیقی باشی سختیهای زیادی خواهی داشت، و در این جامعه است که این ضرب المثل همچنان تیشه به ریشه تمام اقتصاد و فرهنگ و ادب و انسانیت و مدنیت می زند:
خواهی نشوی رسوا، همرنگ جماعت شو..

#103 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1617 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی سه شنبه ۲۳ آذر ۹۵ - ۲۳:۰۴:۵۴

تکنیک 10-10-10-10 برای تصمیم گیری هوشمندانه


برای اینکه تصمیم بهتری بگیریم بهتر است چارچوب زمانی خود را تغییر دهیم. در این صورت ما می توانیم نیازها، ترس ها، تمایلات و موضوعاتی که بدان آگاهی نداریم را در مقاطع گوناگون ببینیم. این تکنیک کمک می کند تا اهداف و ارزش های عمیق تر خود را شناسایی و اولویت بندی کنید.


برای استفاده از این تکنیک 4 سوال ساده از خود بپرسید:


سوال اول : پیامد این تصمیم بعد از 10 دقیقه چیست؟


سوال دوم : پیامد این تصمیم بعد از 10 روز چیست؟


سوال سوم : پیامد این تصمیم بعد از 10 ماه چیست؟


سوال چهارم: پیامد این تصمیم بعد از 10 سال چیست؟


آنچه که در مورد این تکنیک جالب است اینکه ساده و بر اساس پرسش است. ما باید به طور پیوسته نتیجه تصمیم هایمان را در برابر تاثیراتی که در آینده خواهند داشت بررسی کنیم. اگر شما اهداف بلند مدتی را در سر می پرورانید، باید از عملکرد مقطعی اجتناب کرده و به دنبال نتایج پایدار در آینده باشید. این بدان معنی است که ارزش ها، موانع، تمایلات و تاثیرات انتخاب ها را باید در طول زمان مشاهده کنید.


:mag_right::o:تحلیل راهبردی:

ما انسان ها عموما نگرش کوتاه مدت داریم و آخرین اتفاقات، مسایل، نیازها، کمبودها روی ما خیلی تاثیر دارند. مثلا ممکن است در یک جلسه به خاطر یک مساله تحقیر شده ایم (ندانستن یک امر یا نداشتن یک چیز) بلافاصله می آییم و می نشینیم و تصمیم می گیریم که فلان موضوع را یادبگیریم و یا بخریم.


همین طور در عرصه سرمایه گذاری نیز چنین است، می شنویم که چند کشور رفته اند و روی یک موضوع سرمایه گذاری کرده اند. ما نیز بلافاصله به این فکر می افتیم که از قافله عقب نمانیم.


بنابراین ما نیازمند تکنیک هایی هستیم که به صورت مصنوعی (آگاهانه) افق تحلیل خود را تغییر دهیم. این تکنیک کمک می کند از هیجانات امروز گذر کنیم به ارزش های عمیق و نیازهای مشخص پایدار. آنگاه است که می توانیم تصمیم گیری کنیم و یا سرمایه گذاری کنیم و مطمئن باشیم که این سرمایه گذاری به نیازهای اصیل ما پاسخ می دهد و نه هیجانات خام.

#104 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1617 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی چهارشنبه ۲۴ آذر ۹۵ - ۱۲:۲۲:۰۵

یک عادت ۵ دقیقه‌ای که زندگیتان را تغییر می‌دهد


در دنیای شلوغ امروز، منحرف شدن از هدف اصلی خیلی أسان است. هر روز، عوامل مختلف حواس‌پرتی از تمام جهات بر ما هجوم می‌آورند. به حداقل رساندن این عوامل و تمرکز زمان و انرژی روی موارد با اهمیت، کیفیت زندگی را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهند. در مورد برنامه‌ریزی روزانه و مدیریت صحیح زمان، عادتی ۵ دقیقه‌ای وجود دارد که کیفیت کار شما را بهبود می‌دهد: زمان خود را هدایت کنید.


اختصاص دادن ۵ دقیقه در هر روز، برای یادداشت کردن برنامه روز آینده می‌تواند حرکت کردن به سمت اهداف را آسان‌تر کند. در این صورت می‌توانید زمان تلف شده در انجام کار‌های با اهمیت کم را کاهش داده و از ۲۴ ساعت خود بهترین استفاده را ببرید. در ادامه به بررسی چند نکته درباره همین موضوع می‌پردازیم.


۱. زمانی برای پرداختن به کار‌های مورد علاقه‌تان کنار بگذارید


هر روز، زمانی هرچند کم را به انجام دادن کار‌های مورد علاقه‌تان اختصاص دهید. اگر هر روز با این کار انرژی خود را افزایش دهید، زندگی و افراد دور شما نیز تغییر می‌کنند.


۲. طبق بالا‌ترین اولویت‌های خود زندگی کنید


نوشتن برنامه روی کاعذ، به شما کمک می‌کند بیشتر روی موارد مهم تمرکز کنید. در همین حین، سعی کنید بیشتر وقت خود را به اولویت‌هایتان اختصاص دهید. اگر پس از مدتی متوجه شدید که این موارد مهم را نادیده می‌گیرید و وقت خود را صرف انجام کار‌های بیهوده می‌کنید، بهتر است که راهکار جدیدی برای تنظیم برنامه‌تان بیاندیشید. اگر دیدید زندگی‌تان بر اساس اولویت‌ها پیش نمی‌رود، عمیق به دنبال مشکلات بگردید و با خود رو راست باشید؛ اولویت‌ها را به طور واضح تعیین کرده و زندگی و برنامه خود را دوباره ارزیابی کنید.


۳. فعالیت‌های مشابه را در یک گروه قرار دهید


هنگام نوشتن و تنظیم برنامه، فعالیت‌های مشابه را که می‌توانند به طور یکجا انجام گیرند در یک گروه قرار دهید. این کار، زمان تلف شده هنگام جابجا شدن میان فعالیت‌های مختلف را کاهش داده و باعث افزایش ثمربخشی می‌شود. سعی کنید در مورد تمام کار‌هایی که در طول روز انجام می‌دهید و فکر کرده و این مورد را روی آن‌ها پیاده سازی کنید.


۴. برای خودتان محدودیت زمانی (ددلاین) تعیین کنید


محدودیت زمانی به ما کمک می‌کند تلاش خود را چندین برابر کنیم و از همین طریق، بسیار مفید واقع می‌شوند. وقتی برنامه خود را می‌نویسید، آن را با زمان محدود کنید. وقتی می‌خواهید فعالیتی را در زمانی مشخص کامل کنید، سعی می‌کنید وقت کم‌تری تلف کرده و سریع‌تر عمل کنید. یکی از روش‌های مختلف، تکنیک Pomodro است که تمرکز را بسیار بالا می‌برد.


۵. هر روز قدمی کوچک به سمت هدفی بزرگ بردارید


در جهت رسیدن به اهداف بزرگ، هر روز قدمی کوچک بردارید. هر روز، قدمی که فردا طی خواهید کرد را بنویسید که کمی بیشتر به رویاهای خود نزدیک شوید.


چنین توصیه‌هایی با اینکه ساده به نظر می‌رسند، اما می‌توانند تاثیر بسزایی در دراز مدت داشته باشند. وقتی به زمان می‌گویید که به کدام جهت حرکت کند و اولویت‌های خود را مشخص می‌کنید، زمان نیز مطابق میل شما رفتار می‌کند. همین موضوع زندگی شما را برای همیشه تغییر خواهد داد.

#105 IE World

IE World

  مدیریت امور سایت

 • مدیران
 • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
 • 1617 ارسال
 • اهل کدوم شهری؟tehran
 • دانشگاه محل تحصیل:
  modares
 • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
  صنایع-
 • آخرین مدرک تحصیلی:
  ارشد

ارسالی يكشنبه ۱۲ دي ۹۵ - ۱۶:۴۹:۱۷

13 اشتباه در زبان بدن که موجب ارزیابی نادرست دیگران از شما می‌شود

 


بدن‌های ما هریک زبان خاص خود را دارند و کلمات آنها ممکن است چندان مهربان نباشند.

 

زبان بدن شما احتمالا به بخشی جدایی‌ناپذیر از شما تبدیل شده؛ تا جاییکه ممکن است حتی راجع‌به آن فکر هم نکرده باشیداگر چنین است، زمان آن رسیده که دوباره بیندیشید چرا که ممکن است حرفۀ شما به خطر بیفتد

تلنت اسمارت بیش از یک میلیون نفر را آزمایش کرده و دریافته که رده‌های بالای عملکردی، پر از افرادی با هوش هیجانی بالا (به طور دقیق‌تر 90% از افراد دارای عملکرد عالی) می باشد؛ این افراد از قدرت علامت‌های ناگفته در ارتباطات آگاهند و زبان بدن خود را بر همان اساس پایش می‌کنند

«زبان بدن یک ابزار بسیار قدرتمند است. پیش از آنکه ما آدمیان لب به سخن بگشاییم، از زبان بدن استفاده می‌کردیم و ظاهراً 80 درصد از چیزهایی که در یک مکالمه درک می‌کنیم از طریق زبان بدن خوانده می‌شوند و نه کلمات» – دِبورا بال

زمانی که به سختی کار می‌کنید و تمامی کارهای لازم برای دستیابی به اهدافتان را انجام می‌دهید، هرآنچه موجب مزیت شما می‌شود از قدرت بالایی برخوردار است و مسیر شما را به سوی موفقیت کوتاه‌تر می‌کند. فقط اطمینان یابید که قربانی هیچ‌یک از این اشتباهات مربوط به زبان بدن نمی‌شوید.

 

1. ژست‌های اغراق آمیز

این حرکات ممکن است نشانگر تحریف واقعیت باشد. از ژست‌های کوچک و کنترل شده برای نشان دادن قدرت رهبری واعتماد به نفس به همراه ژست‌های باز استفاده کنید- ژست‌هایی همچون گسترده کردن بازوها یا نشان دادن کف دست‌هایتان. بدین‌ترتیب می‌توانید نشان دهید که چیزی برای پنهان کردن ندارید


 


 

2. بازوهای متقاطع

با انجام این کار، مانع فیزیکی را ایجاد می‌کنید دال بر اینکه پذیرای چیزهای گفته شده توسط شخص دیگر نیستید. حتی اگر در حال لبخند زدن باشید یا درگیر مکالمه‌ای دلپذیر باشید، شخص دیگر ممکن است این حس آزاردهنده را داشته باشد که می‌خواهید از شر او خلاص شوید. حتی اگر خم کردن دست‌هایتان حس راحتی را به شما القا می‌کند، در برابر این وسوسه مقاومت کنید تا مردم شما را به عنوان شخصی گشاده‌فکر و علاقمند به صحبت‌هایشان بشناسند


 

3. ناسازگاری

عدم تطابق میان کلمات و حالت چهرۀ شما باعث می‌شود افراد احساس کنند که مشکلی وجود دارد و فکر ‌کنند که می‌خواهید آنها را فریب دهید، حتی اگر ندانند که چرا یا چگونه

برای مثال، یک لبخند عصبی به هنگام رد یک پیشنهاد در طول مذاکره به شما در رسیدن به چیزی که می‌خواهید کمکی نخواهد کرد و تنها باعث خواهد شد که فرد مقابل احساس خوبی برای کار کردن با شما نداشته باشد زیرا تصور خواهد کرد که قصد انجام کاری پنهانی را دارید


 

4. فاصله گرفتن از دیگران

با متمایل نشدن به سمت مخاطبتان، شخص ممکن است شما را بی‌علاقه، ناراحت و حتی بی‌اعتماد به فرد صحبت‌کننده ارزیابی کند

سعی کنید به سمت شخصِ در حال صحبت متمایل شوید و سر خود را به هنگام گوش دادن به سخنان فرد مقابل قدری تکان دهید. این کار به شخص صحبت‌کننده نشان می‌دهد که شما توجه و تمرکز کاملی به او دارید
 

5. قوز کردن

ژست بد نشانی از بی‌احترامی است و نشان می‌دهید که خسته شده‌اید و میلی برای بودن در جایی که هستید ندارید. شما هرگز به رئیس خود نمی‌گویید: «نمی‌فهمم که چرا باید به حرف‌های تو گوش کنم» ولی اگر قوز کنید، نیازی به انجام این کار هم نیست چون بدن شما آن را با صدای بلند و واضح فریاد می‌زند

مغز ما یاد  گرفته تا قدرت را با میزان فضای اشغال شده توسط فرد بسنجد. مستقیم ایستادن با شانه‌های رو به عقب نشانگر جایگاه قدرت است و میزان فضای اشغال شده توسط شما را حداکثر می‌کند. برعکس، با قوز کردن هیکلتان را می‌اندازید. با این کار، هم فضای کمتری می‌گیرید و هم قدرت کمتری را منعکس می‌کنید. حفظ ژست مناسب موجب احترام و بهبود مشارکت از هر دو طرف مکالمه می‌شود

 

6. اجتناب از تماس چشمی

با انجام این کار گویی چیزی برای پنهان کردن دارید که آن نیز موجب بدگمانی می‌شود. عدم برقراری تماس چشمی می‌تواند نشانگر کمبود اعتماد‌به‌نفس و علاقه نیز باشد؛ چیزی که هرگز نمی‌خواهید در یک محیط کاری منتقل کنید. از سوی دیگر، حفظ تماس چشمی نشانگر اعتمادبه‌نفس، رهبری، قدرت و هوش است. گرچه مشارکت بدون تماس مستقیم و ثابت چشمی نیز امکان‌پذیر است، ولی بی‌توجهی کامل نیز تأثیرات منفی روی روابط حرفه‌ای شما خواهد داشت


 

7. تماس چشمی بیش از حد

این نوع تماس چشمی ممکن است تهاجمی به نظر رسیده یا تلاشی برای تسلط باشد. به طور متوسط، امریکایی‌ها تماس چشمی خود را هفت تا ده ثانیه حفظ می‌کنند. این مدت زمان هنگامی که گوش می‌دهیم بیشتر از زمانی است که صحبت می‌کنیم. شیوه‌ای که این تماس چشمی را می‌شکنیم نیز خود حاوی پیغام است. نگاه رو به پایین حاکی از تسلیم و نگاه به کنار نشانگر اطمینان است


 

8. نگاه کردن به ساعت

نگاه کردن به ساعت هنگام صحبت با یک شخص نشان واضحی از بی‌احترامی، بی‌صبری و اعتمادبه‌نفس کاذب است. نگاه به ساعت این پیغام را می‌رساند که کارهای بهتری از صحبت کردن با او دارید و مشتاق جدا شدن از آنها هستید


 

9. تکان دادن بیش از حد سر

این کار نشانگر اضطرابِ پذیرفته شدن است. اشخاص ممکن است سرتکان دادن‌های بیش از حد شما را به عنوان تلاشی برای نشان دادن موافقت یا درک از چیزی قلمداد کنند که در واقع درک نکرده‌اید


 

10. بی‌قراری کردن

وول خوردن و درست کردن موهایتان نشانگر آنست که شما بیش از حد پرانرژی، مضطرب، دستپاچه و یا آشفته هستید. بدین‌ترتیب افراد تصور می‌کنند که زیادی نگران ظاهر فیزیکی خود بوده و به قدر کافی به حرفۀ خود اهمیت نمی‌دهید

 

11. ترشرویی

اگر غالباً حالت غمگینی به خود می‌گیرید، این پیغام را به دیگران می‌فرستید که از دست آنها ناراحت هستید، حتی اگر آنها هیچ کاری به شما نداشته باشند. ترشرویی افراد را فراری می‌دهد زیرا که احساس می‌کنند مورد قضاوت قرار گرفته‌اند. برعکس، لبخند زدن نشان آنست که شما فردی گشاده، قابل اعتماد، مطمئن و دارای رفتاری دوستانه هستید. مطالعات انجام شده توسط MRI نشان می‌دهند که مغز آدمی به شکلی مطلوب به افراد متبسم واکنش نشان می‌دهد و این کار تأثیر مثبت پایداری برجای می‌گذارد


 

12. دست دادن ضعیف

این نوع دست دادن می تواند نشانگر فقدان اعتماد‌به‌نفس و اقتدار شما باشد ولی دست دادن بسیار محکم هم ممکن است به عنوان تلاشی تهاجمی برای تسلط قلمداد شود که آن نیز به همان اندازه بد است. دست دادن خود را با هر شخص و موقعیت تطبیق دهید ولی سعی کنید همیشه محکم دست بدهید


 

13. بیش از حد نزدیک شدن

نزدیک شدن بیش از حد (کمتر از 50 سانتی متر) می‌تواند نشانگر آن باشد که هیچ درک یا احترامی برای فضای شخصی قائل نیستید و باعث خواهید شد افراد به هنگام بودن کنار شما معذب باشند

 

تمامی اینها را مد نظر قرار دهیداجتناب از این خطاها در زبان بدن به شما کمک خواهد کرد تا روابط مستحکم‌تری را هم از منظر حرفه‌ای و هم شخصی شکل دهید

 

موضوعات مشابه Collapse

  تاپیک انجمن شروع شده توسط وضعیت آخرین ارسال


0 کاربر در حال خواندن این تاپیک است