پرش به

تصویر

دانلود حل تمرین فارسی شبیه سازی دکتر محلوجی

دانلود حل تمرین فارسی شبیه سازی دکتر محلوجی

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
35 پاسخ برای این موضوع

#1 hossein2186

hossein2186

عضو ساده

• کاربران
  • ستارهستاره
  • 36 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟ساری
  • دانشگاه محل تحصیل:
    علوم و فنون مازندران
  • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
    مهندسی صنایع-صنایع
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    لیسانس
  • سال ورود به دانشگاه:
    1389

ارسالی دوشنبه ۲ تير ۹۳ - ۲۳:۳۳:۵۸

*
پست محبوب

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید و یا اگر عضو نیستید عضو شوید تا بتوانید محتویات این قسمت را مشاهده نمایید

جواب تمرینات فصل دوم و فصل سوم شبیه سازی محلوجی

تمرینات فصل دوم رو با  2010 Excel حل کردم و تمرینات فصل سوم رو با Arena 13.5

اگر مشکل یا سوالی داشتید کامنت بذارید تا جایی که بتونم جواب میدم

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید و یا اگر عضو نیستید عضو شوید تا بتوانید محتویات این قسمت را مشاهده نمایید

• الیاس, reza-m, sara_ofu و 18 فرد دیگر این پست را پسندیده اند

#2 پیام مجلسی ارده جانی

پیام مجلسی ارده جانی

نایب مدیر سایت

• کاربران
  • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
  • 1156 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟گیلان
  • دانشگاه محل تحصیل:
    یزد
    صنایع-صنایع
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    کارشناسی ارشد
  • سال ورود به دانشگاه:
    87

ارسالی سه شنبه ۳ تير ۹۳ - ۱۰:۱۲:۰۴

ممنو دوست عزیز از زحمات شما واقعا سپاس گذارم

اگه محبت کنید و فقط یک تایپک رو باقی بزارید

ممنون میشم

• baran7070 و hossein2186 این پست را پسندیده است

#3 الیاس

الیاس

عضو ساده

• کاربران
  • ستارهستاره
  • 30 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟گرگان
  • دانشگاه محل تحصیل:
    دانشگاه تهران
    مهندسی مالی
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    کارشناسی ارشد
  • سال ورود به دانشگاه:
    93

ارسالی شنبه ۷ تير ۹۳ - ۰۳:۲۰:۵۰

سلام ببخشید من برای پروژه شبیه سازی باید مسئله 38 فصل 3 کتاب محلوجی رو انجام بدم که تو فایل شما نبود :(
میشه برای من با ارنا حلش کنید... واقعا ممنون میشم.

مسئله: مردم با آهنگ یک نفر در هر 2+-8 دقیقه به یک نمایشگاه میکروسکوپی وارد میشوند. در هر لحه تنها یک نفر میتواند نمایش را ببیند. دیدار از نمایش 2+-5 دقیقه وقت میگیرد. هر شخص میتواند یک بلیط ترجیحی به قیمت یک واحد پول بخرد که در صف انتظار او را نسسبت به کسانی که در مصرف یک واحد پول امساک کرده اند اولویت میدهد. در حدود 50 درصد از بازدیدکنندگان این کار را میکنند اما تنها وقتی چنین تصمیمی میگیرند که به هنگام ورودشان یک نفر یا بیشتر در صف باشد. نمایش از ساعت 10 صبح تا 4 بعدازظهر به طور پیوسته جریان دارد. عملیات سیستم را به مدت یک روز کامل شبیه سازی کنید. از محل فروش بلیطهای ترجیحی چه مقدار پول فراهم می آید؟
مرسی
مهلت پروژمون تا دهمه... اگه تونستین که ممنون میشم واقعا اگه نشدم بازم مرسی ;)

• hossein2186 این پست را پسندیده است

#4 hossein2186

hossein2186

عضو ساده

• کاربران
  • ستارهستاره
  • 36 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟ساری
  • دانشگاه محل تحصیل:
    علوم و فنون مازندران
    مهندسی صنایع-صنایع
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    لیسانس
  • سال ورود به دانشگاه:
    1389

ارسالی شنبه ۷ تير ۹۳ - ۱۰:۳۷:۰۹

سلام ببخشید من برای پروژه شبیه سازی باید مسئله 38 فصل 3 کتاب محلوجی رو انجام بدم که تو فایل شما نبود :(

مسئله: مردم با آهنگ یک نفر در هر 2+-8 دقیقه به یک نمایشگاه میکروسکوپی وارد میشوند. در هر لحه تنها یک نفر میتواند نمایش را ببیند. دیدار از نمایش 2+-5 دقیقه وقت میگیرد. هر شخص میتواند یک بلیط ترجیحی به قیمت یک واحد پول بخرد که در صف انتظار او را نسسبت به کسانی که در مصرف یک واحد پول امساک کرده اند اولویت میدهد. در حدود 50 درصد از بازدیدکنندگان این کار را میکنند اما تنها وقتی چنین تصمیمی میگیرند که به هنگام ورودشان یک نفر یا بیشتر در صف باشد. نمایش از ساعت 10 صبح تا 4 بعدازظهر به طور پیوسته جریان دارد. عملیات سیستم را به مدت یک روز کامل شبیه سازی کنید. از محل فروش بلیطهای ترجیحی چه مقدار پول فراهم می آید؟
مرسی

سلام دوست عزیز مدل رو براتون آماده کردم شاید نکته ای که داشت مربوط به تنظیم ماژول Queue در قسمت Basic Process بود اما با توجه به آهنگ ورود و آهنگ پردازش تقریبا تعداد افراد خارج شده از شرط صفر بود اما با تغییر این زمان ها میتونید به نتیجه مطلوب تری برسید..

• الیاس, sznd و ghasam91 این پست را پسندیده است

#5 الیاس

الیاس

عضو ساده

• کاربران
  • ستارهستاره
  • 30 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟گرگان
  • دانشگاه محل تحصیل:
    دانشگاه تهران
    مهندسی مالی
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    کارشناسی ارشد
  • سال ورود به دانشگاه:
    93

ارسالی شنبه ۷ تير ۹۳ - ۱۴:۴۳:۳۰

مرسی

سلام دوست عزیز مدل رو براتون آماده کردم شاید نکته ای که داشت مربوط به تنظیم ماژول Resource در قسمت Basic Process بود اما با توجه به آهنگ ورود و آهنگ پردازش تقریبا تعداد افراد خارج شده از شرط صفر بود اما با تغییر این زمان ها میتونید به نتیجه مطلوب تری برسید..

واقعا دستتون درد نکنه :)

#6 hossein2186

hossein2186

عضو ساده

• کاربران
  • ستارهستاره
  • 36 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟ساری
  • دانشگاه محل تحصیل:
    علوم و فنون مازندران
    مهندسی صنایع-صنایع
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    لیسانس
  • سال ورود به دانشگاه:
    1389

ارسالی شنبه ۷ تير ۹۳ - ۱۶:۱۹:۴۳

مرسی

سلام دوست عزیز مدل رو براتون آماده کردم شاید نکته ای که داشت مربوط به تنظیم ماژول Queue در قسمت Basic Process بود اما با توجه به آهنگ ورود و آهنگ پردازش تقریبا تعداد افراد خارج شده از شرط صفر بود اما با تغییر این زمان ها میتونید به نتیجه مطلوب تری برسید..

واقعا دستتون درد نکنه :)

خواهش میکنم دوست عزیز.. ماژول Queue نکته اصلی بود که اشتباها Recource نوشته بودم واستون..

#7 مهندسسس

مهندسسس

عضو متخصص

• کاربران
  • ستارهستارهستاره
  • 79 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟م
  • دانشگاه محل تحصیل:
    university
    مهندسی صنایع
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    .....فعلا دیپلم
  • سال ورود به دانشگاه:
    89

ارسالی شنبه ۷ تير ۹۳ - ۱۸:۳۱:۰۵

سلام!!!

میشه لطف کنین جواب سوال 35 هم بذارید؟

یا یک ایمیل یا شماره تماس که ازتون چندتا سوال بپرسم؟

چندتا مدل دارم میخوام بررسی کنید

خیییییییییییییلییییییییییییی فورییییییییی

#8 hossein2186

hossein2186

عضو ساده

• کاربران
  • ستارهستاره
  • 36 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟ساری
  • دانشگاه محل تحصیل:
    علوم و فنون مازندران
    مهندسی صنایع-صنایع
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    لیسانس
  • سال ورود به دانشگاه:
    1389

ارسالی شنبه ۷ تير ۹۳ - ۲۳:۱۱:۱۴

سلام!!!

سلام

کتاب در دسترسم نیست اگه امکانش هست متن سوال رو بفرستید اگر تونستم حتما براتون انجام خواهم داد..

جیمیل: hossein2186

• Xcheater و ghasam91 این پست را پسندیده است

#9 مهندسسس

مهندسسس

عضو متخصص

• کاربران
  • ستارهستارهستاره
  • 79 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟م
  • دانشگاه محل تحصیل:
    university
    مهندسی صنایع
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    .....فعلا دیپلم
  • سال ورود به دانشگاه:
    89

ارسالی يكشنبه ۸ تير ۹۳ - ۱۵:۳۸:۵۰

سلام!!!

سلام

کتاب در دسترسم نیست اگه امکانش هست متن سوال رو بفرستید اگر تونستم حتما براتون انجام خواهم داد..

سه ماشین (الف)، (ب) و (ج) را که در تصویر آمده است را در نظر بگیرید. ورود قطعه ها و مدت های انجام کار به شرحی ست که نشان داده شده.(مدت ها به دقیقه است)

•          ماشین (الف) کار قطعه های نوع (الف)، ماشین (ب) کار قطعه های نوع (ب) و ماشین (ج) کار هر دو نوع قطعه را انجام می دهد.

•          تمام ماشين ها در معرض خطرشكستگي است:

•          ماشین (الف) در هر350±400 دقیقه با 14±15 دقیقه از كارماندگي، ماشین (ب) در هر150±200 دقیقه با 8±10 دقیقه از كارماندگي كار مي كند و ماشین (ج) تقریبا هيچ گاه از كار نمي افتد كه بدين ترتيب، از كارماندگي آن ناديده گرفته مي شود.

•          قطعه هاي رسيده از ماشين (الف) در اسرع وقت و پيش از قطعه هاي رسيده از ماشين (ب) با ماشين (ج) راه اندازي مي شود.

•          هرگاه ماشين (الف) بشکند، هر قطعه موجود در آن به ماشين (ب) فرستاده مي شود تا به محض آزاد شدن (ب) راه اندازي آن بار ديگر از ابتدا در مدت 20±100 دقيقه انجام شود.

•           قطعه هاي رسيده از (الف) پيش از قطعه هاي منتظر در (ب) ولي پس از قطعه اي كه در حال خدمت گيري است، در (ب) راه اندازي مي شود.

•          هرگاه ماشين (ب) بشكند راه اندازي قطعه ي در حال خدمتگيري به محض آماده شدن (ب) پيگيري مي شود.

•          هر ماشين در هر لحظه از عهده ي راه اندازي يك قطعه بر مي آيد.

•          شبيه سازي اين سيستم را با دو دوباره سازي مستقل انجام دهيد.هر دوباره سازي يك دوره راه اندازي 8 ساعته براي بارگذاري قطعه ها در سيستم و سپس يك اجراي 40 ساعته ي حالت پايا را در بر مي گيرد.( دوباره سازي هاي مستقل بدين معناست كه در هر اجرا از رشته متفاوتي از اعداد تصادفي استفاده شود.)

•          مديريت به سطح توليد بلند مدت ( يعني تعداد قطعات توليد شده در يك روز 8 ساعته، از هر نوع ( (الف) يا (ب))، ميزان بهره برداري از هر ماشين در بلندمدت و وجود تگناها ("صف هاي " طويل قطعه هاي منتظر) علاقه مند است. گزارش داده هاي خروجي را در جدولي به شرح زير درج كنيد:

mersiii

#10 hossein2186

hossein2186

عضو ساده

• کاربران
  • ستارهستاره
  • 36 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟ساری
  • دانشگاه محل تحصیل:
    علوم و فنون مازندران
    مهندسی صنایع-صنایع
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    لیسانس
  • سال ورود به دانشگاه:
    1389

ارسالی يكشنبه ۸ تير ۹۳ - ۱۷:۴۵:۴۰

سلام!!!

سلام

سه ماشین (الف)، (ب) و (ج) را که در تصویر آمده است را در نظر بگیرید. ورود قطعه ها و مدت های انجام کار به شرحی ست که نشان داده شده.(مدت ها به دقیقه است)

•          ماشین (الف) کار قطعه های نوع (الف)، ماشین (ب) کار قطعه های نوع (ب) و ماشین (ج) کار هر دو نوع قطعه را انجام می دهد.

•          ماشین (الف) در هر350±400 دقیقه با 14±15 دقیقه از كارماندگي، ماشین (ب) در هر150±200 دقیقه با 8±10 دقیقه از كارماندگي كار مي كند و ماشین (ج) تقریبا هيچ گاه از كار نمي افتد كه بدين ترتيب، از كارماندگي آن ناديده گرفته مي شود.

•          قطعه هاي رسيده از ماشين (الف) در اسرع وقت و پيش از قطعه هاي رسيده از ماشين (ب) با ماشين (ج) راه اندازي مي شود.

•          هرگاه ماشين (الف) بشکند، هر قطعه موجود در آن به ماشين (ب) فرستاده مي شود تا به محض آزاد شدن (ب) راه اندازي آن بار ديگر از ابتدا در مدت 20±100 دقيقه انجام شود.

•           قطعه هاي رسيده از (الف) پيش از قطعه هاي منتظر در (ب) ولي پس از قطعه اي كه در حال خدمت گيري است، در (ب) راه اندازي مي شود.

•          هرگاه ماشين (ب) بشكند راه اندازي قطعه ي در حال خدمتگيري به محض آماده شدن (ب) پيگيري مي شود.

•          شبيه سازي اين سيستم را با دو دوباره سازي مستقل انجام دهيد.هر دوباره سازي يك دوره راه اندازي 8 ساعته براي بارگذاري قطعه ها در سيستم و سپس يك اجراي 40 ساعته ي حالت پايا را در بر مي گيرد.( دوباره سازي هاي مستقل بدين معناست كه در هر اجرا از رشته متفاوتي از اعداد تصادفي استفاده شود.)

•          مديريت به سطح توليد بلند مدت ( يعني تعداد قطعات توليد شده در يك روز 8 ساعته، از هر نوع ( (الف) يا (ب))، ميزان بهره برداري از هر ماشين در بلندمدت و وجود تگناها ("صف هاي " طويل قطعه هاي منتظر) علاقه مند است. گزارش داده هاي خروجي را در جدولي به شرح زير درج كنيد:

mersiii

#11 irman92

irman92

عضو جدید

• کاربران
  • ستاره
  • 1 ارسال
  • دانشگاه محل تحصیل:
    tehran

ارسالی شنبه ۱۷ آبان ۹۳ - ۱۳:۰۵:۳۸

دوستان کسی ج.اب تمرین 15 فصل 2 رو داره ؟

#12 علی حیدری

علی حیدری

عضو جدید

• کاربران
  • ستاره
  • 2 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟اشخانه
  • دانشگاه محل تحصیل:
    دانشگاه صنعتی گلبهار - بجنورد ( توراهی )
    مهندسی صنایع- تولید صنعتی
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    دانشجوی کارشناسی
  • سال ورود به دانشگاه:
    90

ارسالی دوشنبه ۳ آذر ۹۳ - ۱۴:۳۰:۵۲

سلام!!!

سلام

سامعااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااللللللللللللللللللللللللللللللیییییییییییییییییییییی بود.

#13 علی حیدری

علی حیدری

عضو جدید

• کاربران
  • ستاره
  • 2 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟اشخانه
  • دانشگاه محل تحصیل:
    دانشگاه صنعتی گلبهار - بجنورد ( توراهی )
    مهندسی صنایع- تولید صنعتی
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    دانشجوی کارشناسی
  • سال ورود به دانشگاه:
    90

ارسالی دوشنبه ۳ آذر ۹۳ - ۱۴:۵۶:۳۶

دوستان کسی ج.اب تمرین 15 فصل 2 رو داره ؟

اهمنت

سلام!!!

سلام

mersiii

با متبل نداری

طزبس

#14 roya65

roya65

عضو جدید

• کاربران
  • ستاره
  • 1 ارسال
  • دانشگاه محل تحصیل:
    تهران

ارسالی شنبه ۲۰ دي ۹۳ - ۰۹:۱۸:۰۸

با سلام من پاسخ تمرینات فصل 4 و 5 شبیه سازی رو میخواستم ولی هیچ کدوم از لینک هاتون باز نمیشه . میشه چک کنید ممنون میشم.

#15 hossein2186

hossein2186

عضو ساده

• کاربران
  • ستارهستاره
  • 36 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟ساری
  • دانشگاه محل تحصیل:
    علوم و فنون مازندران
    مهندسی صنایع-صنایع
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    لیسانس
  • سال ورود به دانشگاه:
    1389

ارسالی شنبه ۲۰ دي ۹۳ - ۱۵:۰۰:۳۳

با سلام من پاسخ تمرینات فصل 4 و 5 شبیه سازی رو میخواستم ولی هیچ کدوم از لینک هاتون باز نمیشه . میشه چک کنید ممنون میشم.

فصل 4 و 5 رو متاسفانه ندارم.. لینک ها به درستی عمل میکنن دوست عزیز

#16 sahar000

sahar000

عضو جدید

• کاربران
  • ستاره
  • 1 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟رشت
  • دانشگاه محل تحصیل:
    علم و فرهنگ
    نرم افزار
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    کارشناسی
  • سال ورود به دانشگاه:
    92

ارسالی جمعه ۲۶ دي ۹۳ - ۲۰:۵۱:۵۵

سلام خسته نباشید.من پاسخ تمرین زیر میخاستم.میشه لطفا پاسخ بدی
بیماران با آهنگ یک نفر در هر 5+2 دقیقه برای معاینات به یک درمانگاه چند مرحله وارد میشوند تا به بخش سنجش شنوایی بروند.معاینه 3+1 دقیقه طول میکشد.80 درصد بیماران بدون هیچ مساله ای به آزمایش بعدی فرستاده میشوند.نیمی از 20 درصد باقیمانده به آزمایشهایی ساده نیاز دارند که 2+1 دقیقه طول میکشد. و متعاقبا برای معاینه ی مجدد باهمان احتمال عدم موفقیت فرستاده میشود.نیمی دیگر با تجویز دارو به داروخانه فرستاده میشود. سیستم راش به سازی کنید تا معلوم شود چقد طول میکشد تا 200 نفر مراجعه کننده با موفقیت آزمایش ها را بگزارند.( توجه اشخاصی که با تجویز دارو به خانه فرستاده می شوند در شمار موفقیت ها محسوب ن میشوند.)
میشه لطف کنید زود ج بدید خیلی عجله دارم
ممنون میشم

#17 shadi-65

shadi-65

عضو جدید

• کاربران
  • ستاره
  • 1 ارسال
  • دانشگاه محل تحصیل:
    jahad ahvaz

ارسالی دوشنبه ۱۷ فروردين ۹۴ - ۱۸:۰۸:۲۴

salam

tashakor babate hale tamrinha

besiyar ali bood

shadi

#18 z.seifi

z.seifi

عضو جدید

• کاربران
  • ستاره
  • 1 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟تهران
  • دانشگاه محل تحصیل:
    تهران
    صنایع
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    کارشناسی
  • سال ورود به دانشگاه:
    92

ارسالی سه شنبه ۱۸ فروردين ۹۴ - ۰۹:۴۸:۰۰

سلام و تشکر

ولی پاسخ بعضی سوالات ناقص بود.

همین طور بسیار سپاس گزار خواهم بود اگر جواب سوال 28 فصل 3 رو هم با ارنا بزارید.

لطفا...

#19 minaaa90

minaaa90

عضو جدید

• کاربران
  • ستاره
  • 1 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟تهران
  • دانشگاه محل تحصیل:
    خوارزمی
    علوم کامپیوتر
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    دیپلم
  • سال ورود به دانشگاه:
    90

ارسالی سه شنبه ۱۲ خرداد ۹۴ - ۱۲:۵۲:۴۴

سلام...من جواب سوال 42 فصل 3 رو میخوام 

لطفا

اگر کسی میتونه انجام بده ممنون میشم کمک کنه :)  :)  :)

#20 Sarah bi

Sarah bi

عضو جدید

• کاربران
  • ستاره
  • 1 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟تهران
  • دانشگاه محل تحصیل:
    اصفهان
    مديريت صنعتي
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    كارشناسي ارشد
  • سال ورود به دانشگاه:
    ٩٢

ارسالی چهارشنبه ۴ آذر ۹۴ - ۱۸:۵۵:۵۰

سلام

میشه بگید مسئله شماره 17 چرا توی فایل نیست ؟

ممنون