پرش به

تصویر

نرم افزار كامفار و تهيه طرح توجيهي

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
15 پاسخ برای این موضوع

#1 Planning Engineer

Planning Engineer

عضو ساده

• کاربران
  • ستارهستاره
  • 15 ارسال
  • دانشگاه محل تحصیل:
    دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب

ارسالی سه شنبه ۳ دي ۹۲ - ۱۱:۲۲:۱۴

با سلام، از امروز پاسخگوي سوالات شما عزيزان درمورد نرم افزار كامفار و تهيه طرح توجيهي و يا Feasibiliy Study خواهم بود.
  • samane85 این پست را پسندیده است

#2 @li

@li

عضو ساده

• کاربران
  • ستارهستاره
  • 46 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟esf
  • دانشگاه محل تحصیل:
    خلیج فارس
  • رشته تحصیلی - گرایش تحصیلی:
    مهندسی مالی
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    دانشجو ارشد
  • سال ورود به دانشگاه:
    91

ارسالی دوشنبه ۹ دي ۹۲ - ۲۰:۱۳:۲۷

با سلام، از امروز پاسخگوي سوالات شما عزيزان درمورد نرم افزار كامفار و تهيه طرح توجيهي و يا Feasibiliy Study خواهم بود.

سلام
کاش ی نمونه انجام شده با نرم افزار را می ذاشتید تا نمونه کار انجام شده با نرم افزار آشنا بشیم.
پروژه اقتصاد مهندسی را باید با نرم افزار کامفار باشه اما نمی دانم از کجا باید شروع کنم و نمونه پروژه های انجام شده چطوری هست.

#3 .: Mahdi :.

.: Mahdi :.

عضو متخصص

• کاربران
  • ستارهستارهستاره
  • 148 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟بهشهر
  • دانشگاه محل تحصیل:
    علم و صنعت ایران - بهشهر
    مهندسی صنایع
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    دانشجوی کارشناسی
  • سال ورود به دانشگاه:
    1390

ارسالی دوشنبه ۹ دي ۹۲ - ۲۱:۰۶:۵۴

سلام
دوست خییییییییییییلی عزیزمون جناب مهدی حیدر پور کتاب آموزشیشو گزاشتن همراه با نمونه
فوقالعاده س... (خداییش خدا خیرش بده)... برین لینک زیر

http://ieclub.ir/new...ر-بهمراه-تمرین/
  • shahabe33, MeysamSadeghi و @li این پست را پسندیده است

#4 Planning Engineer

Planning Engineer

عضو ساده

• کاربران
  • ستارهستاره
  • 15 ارسال
  • دانشگاه محل تحصیل:

ارسالی چهارشنبه ۱۱ دي ۹۲ - ۰۷:۳۵:۲۶

سلام
کاش ی نمونه انجام شده با نرم افزار را می ذاشتید تا نمونه کار انجام شده با نرم افزار آشنا بشیم.
پروژه اقتصاد مهندسی را باید با نرم افزار کامفار باشه اما نمی دانم از کجا باید شروع کنم و نمونه پروژه های انجام شده چطوری هست.

با سلام
نرم افزار كامفار رو اگر نصب كنيد تعداد زيادي نمونه عملي كار شده رو در Template هاي خودش داره كه حتي در كلاسهاي آموزشي اين نرم افزار و همينطور كتابهاي آموزشي از همين مثالهاي خود نرم افزار كامفار استفاده مي كنند. شما مشخصات پروژه اقتصاد مهندسيتون رو بگيد تا به شما بگم چي كار كنيد.نگرانش نباشيد.

#5 @li

@li

عضو ساده

• کاربران
  • ستارهستاره
  • 46 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟esf
  • دانشگاه محل تحصیل:
    خلیج فارس
    مهندسی مالی
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    دانشجو ارشد
  • سال ورود به دانشگاه:
    91

ارسالی چهارشنبه ۱۱ دي ۹۲ - ۱۲:۴۴:۵۱

سلام

با سلام
نرم افزار كامفار رو اگر نصب كنيد تعداد زيادي نمونه عملي كار شده رو در Template هاي خودش داره كه حتي در كلاسهاي آموزشي اين نرم افزار و همينطور كتابهاي آموزشي از همين مثالهاي خود نرم افزار كامفار استفاده مي كنند. شما مشخصات پروژه اقتصاد مهندسيتون رو بگيد تا به شما بگم چي كار كنيد.نگرانش نباشيد.

سلام دوست عزیز
پرورش شتر مرغ یا تولیدقارچ را می خوام انتخاب کنم . فعلا به خاطر حجم پروژه ها امکان وقت گذاشتن زیاد را ندارم (این درس جبرانی هست)
هر چند آشنایی ما با نرم افزار در حد چند فایل آموزشی هست . نمی دونم از کجا باید شروع کنم

#6 Planning Engineer

Planning Engineer

عضو ساده

• کاربران
  • ستارهستاره
  • 15 ارسال
  • دانشگاه محل تحصیل:

ارسالی چهارشنبه ۱۱ دي ۹۲ - ۱۴:۲۱:۳۱

سلام

با سلام

سلام دوست عزیز
پرورش شتر مرغ یا تولیدقارچ را می خوام انتخاب کنم . فعلا به خاطر حجم پروژه ها امکان وقت گذاشتن زیاد را ندارم (این درس جبرانی هست)
هر چند آشنایی ما با نرم افزار در حد چند فایل آموزشی هست . نمی دونم از کجا باید شروع کنم

با سلام
نرم افزار كامفار درمجموع تبديل كننده دادهاي شما به خروجي هاي مالي و اقتصاد مهندسيست. بنا براين اين داده هاي اوليه رو ابتدا بايد شما تهيه كنيد و به نرم افزار بديد تا براي شما خروجي ها مانند IRR و يا NPV و ... رو حساب كنه .
براي شروع كار لازمه شما يكسري داده هاي اوليه پروژه را تهيه كنيد: 1- ظرفيت توليد سالانه محصول 2- هزينه تهيه و تامين ماشين آلات وتجهيزات پروژه 3- هزينه احداث ساختمان و محوطه كارخانه 4- هزينه هاي انرژي شامل آب ، برق و گاز 5- تعداد و هزينه نيروي انساني پروژه 6- برنامه فروش محصولات طي عمر پروژه 7- قيمت فروش هر واحد محصول كه اكثر موارد فوق قابل تعريف و محاسبه است. بعد از محاسبه مواردي كه عرض كردم اين اعداد رو بايد وارد نرم افزار كامفار كرد تا به شما نتايج رو نشون بده.
با تشكر
  • shahabe33 و @li این پست را پسندیده است

#7 sznd

sznd

مدیر گروه مدیریت و کارآفرینی

• کاربران
  • ستارهستارهستارهستارهستارهستارهستاره
  • 869 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟(;
  • دانشگاه محل تحصیل:
    qsrbiau
    IE-IE
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    کارشناسی ارشد

ارسالی چهارشنبه ۱۱ دي ۹۲ - ۱۴:۳۰:۰۲

با سلام
نرم افزار كامفار درمجموع تبديل كننده دادهاي شما به خروجي هاي مالي و اقتصاد مهندسيست. بنا براين اين داده هاي اوليه رو ابتدا بايد شما تهيه كنيد و به نرم افزار بديد تا براي شما خروجي ها مانند IRR و يا NPV و ... رو حساب كنه .
براي شروع كار لازمه شما يكسري داده هاي اوليه پروژه را تهيه كنيد: 1- ظرفيت توليد سالانه محصول 2- هزينه تهيه و تامين ماشين آلات وتجهيزات پروژه 3- هزينه احداث ساختمان و محوطه كارخانه 4- هزينه هاي انرژي شامل آب ، برق و گاز 5- تعداد و هزينه نيروي انساني پروژه 6- برنامه فروش محصولات طي عمر پروژه 7- قيمت فروش هر واحد محصول كه اكثر موارد فوق قابل تعريف و محاسبه است. بعد از محاسبه مواردي كه عرض كردم اين اعداد رو بايد وارد نرم افزار كامفار كرد تا به شما نتايج رو نشون بده.
با تشكر

سلام مهندس
جسارتا این اطلاعات رو از کجا میشه به دست آورد؟ جای خاصی هست که این اطلاعات رو در اختیار بذاره یا باید اینقدر بپرسیم که اطلاعات رو بدستبیاریم؟

آن شراب طهور را كه شنیده ای ، تنها تشنگان راز را می نوشانند؛ ساقی اش حسین است ؛ حسین از دست یار می نوشد و ما از دست حسین.

سید شهیدان اهل قلم، شهید سید مرتضی آوینی

#8 @li

@li

عضو ساده

• کاربران
  • ستارهستاره
  • 46 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟esf
  • دانشگاه محل تحصیل:
    خلیج فارس
    مهندسی مالی
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    دانشجو ارشد
  • سال ورود به دانشگاه:
    91

ارسالی چهارشنبه ۱۱ دي ۹۲ - ۱۵:۲۵:۱۸

سلام
پس تا حالا درست پیش رفتم . من اطلاعات شامل جداول مثل ساختمان ها ، محوطه ها ؛ ماشین الات ؛ محوطه سازی ؛ پرسنل ؛ و.... تهیه کردم
امروز دارم با نرم افزار کار می کنم اما مثلا 3 تا ساختمان لازم هست این سه ساختمان را باید جدا قیمت هر کدام را بزنم یا قیمت کل ساختمان ها را واردکنم ؟ ( هر سه ساختمان همزمان ساخته میشه یا یکی در ماه اول و چند تا در بقیه ماه ها )
دوره بازگشت سرمایه چطوری باید اعمال شود؟ وام شروع با نرخ تنزیل وارد میکنیم؟

تجهیزات جانبی و تجهیزات اصلی شامل چه چیزهایی میشه ؟فایل های آموزشی سایت دانلود کردم اما فایل های آموزشی این اطلاعات ندارند .
#9 Planning Engineer

Planning Engineer

عضو ساده

• کاربران
  • ستارهستاره
  • 15 ارسال
  • دانشگاه محل تحصیل:

ارسالی چهارشنبه ۱۱ دي ۹۲ - ۱۶:۵۳:۱۲

سلام
پس تا حالا درست پیش رفتم . من اطلاعات شامل جداول مثل ساختمان ها ، محوطه ها ؛ ماشین الات ؛ محوطه سازی ؛ پرسنل ؛ و.... تهیه کردم
امروز دارم با نرم افزار کار می کنم اما مثلا 3 تا ساختمان لازم هست این سه ساختمان را باید جدا قیمت هر کدام را بزنم یا قیمت کل ساختمان ها را واردکنم ؟ ( هر سه ساختمان همزمان ساخته میشه یا یکی در ماه اول و چند تا در بقیه ماه ها )
دوره بازگشت سرمایه چطوری باید اعمال شود؟ وام شروع با نرخ تنزیل وارد میکنیم؟

تجهیزات جانبی و تجهیزات اصلی شامل چه چیزهایی میشه ؟فایل های آموزشی سایت دانلود کردم اما فایل های آموزشی این اطلاعات ندارند .

با سلام
قيمت ساختمانها رو نيازي نيست جداگانه وارد كنيد جمع كل هزينه هاي ساختمان رو يكبار وارد كنيد.دور بازگشت سرمايه چيزي نيست كه شما وارد كنيد بعد از اينكه ورودي هايي كه قبلا گفتم رو در نرم افزار وارد كرديد نرم افزار خودش دوره بازگشت سرمايه رو محاسبه ميكنه.نرخ تنزيل رو هم بايد در باكس Discounting وارد كنيد.اما در مورد تجهيزات ساخت كارخانه ، تجهيزات اصلي شامل ماشين آلات خط توليد مانند دستگاه پرسكاري ، برشكاري و ... ميشه. تجهيزات جانبي هم شامل وسايل گرمايش و سرمايش كارخانه مانند چيلر، كولر، خنك كنند ها مثل برج خنك كننده كه از خط توليد پشتيباني مي كنند ميشه.در حقيقت تجهيزات جانبي جزو خط توليد نيستند و نقش مستقيم در توليد ندارند اما سيستم توليد رو پشتيباني مي كنند.

#10 Planning Engineer

Planning Engineer

عضو ساده

• کاربران
  • ستارهستاره
  • 15 ارسال
  • دانشگاه محل تحصیل:

ارسالی چهارشنبه ۱۱ دي ۹۲ - ۱۶:۵۷:۳۵

با سلام
با تشكر

سلام مهندس
جسارتا این اطلاعات رو از کجا میشه به دست آورد؟ جای خاصی هست که این اطلاعات رو در اختیار بذاره یا باید اینقدر بپرسیم که اطلاعات رو بدستبیاریم؟

با سلام
شما وقتي كه يك كارخانه رو طراحي مي كنيد Layout كارخانه طراحي ميشه انداز و ابعاد ساختمانها ،‌سوله ها ،‌ تعداد ماشين آلات مورد نياز و ... استخراج ميشه. فقط بايد نرخ هزينه هر كدام رو از كساني كه تو اين زمينه ها مثلا ساخت سوله تخصص دارند استعلام كنيد. ظرفيت توليد رو هم با توجه به نوع خط توليد و ظرفيت اسمي ماشين آلات و گلوگاه خط توليد تعيين كنيد. درس طرح ريزي واحدهاي صنعتي اينجا بدرد ميخوره. برنامه فروش رو هم خودتون بايد تعيين كنيد كه چقدر ميخوايددر سال فروش داشته باشيد.
  • sznd این پست را پسندیده است

#11 @li

@li

عضو ساده

• کاربران
  • ستارهستاره
  • 46 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟esf
  • دانشگاه محل تحصیل:
    خلیج فارس
    مهندسی مالی
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    دانشجو ارشد
  • سال ورود به دانشگاه:
    91

ارسالی جمعه ۱۳ دي ۹۲ - ۱۲:۰۷:۴۷

سلام مجدد
تشکراز کمک هاتون تا به اینجای کار

ارزش قراضه ،نرخ استهلاک و .... از کجا میاریم ؟ از بین 4 حالت چطوری حالت استهلاک مشخص می کنیم ؟

#12 Planning Engineer

Planning Engineer

عضو ساده

• کاربران
  • ستارهستاره
  • 15 ارسال
  • دانشگاه محل تحصیل:

ارسالی دوشنبه ۱۶ دي ۹۲ - ۰۷:۵۰:۴۹

سلام مجدد
تشکراز کمک هاتون تا به اینجای کار

ارزش قراضه ،نرخ استهلاک و .... از کجا میاریم ؟ از بین 4 حالت چطوری حالت استهلاک مشخص می کنیم ؟

نرخ استهلاك براي ماشين آلات و ساختمانها يه درصد مشخصي داره مثلا ماشين آلات 20% و ساختمانها هم 10%. روش محاسبه استهلاك هم بهتره Linear to Scrap باشه.

#13 @li

@li

عضو ساده

• کاربران
  • ستارهستاره
  • 46 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟esf
  • دانشگاه محل تحصیل:
    خلیج فارس
    مهندسی مالی
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    دانشجو ارشد
  • سال ورود به دانشگاه:
    91

ارسالی سه شنبه ۱ بهمن ۹۲ - ۱۲:۵۹:۱۳

سلام مجدد
روش وارد کردن مواد اولیه که مثلا خاک با متر مکعب ، آب با لیتر و .... هست را چطوری وارد کامفار کنم؟؟
وارد کردن هزینه های تولید را توضیح بدید

علت خطاها چی هس ؟

فایل پیوستی  cghgh.jpg   47.07K   8 تعداد دریافت ها

#14 khorasani

khorasani

عضو فعال تالار

• کاربران
  • ستارهستارهستارهستاره
  • 225 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟قزوین
  • دانشگاه محل تحصیل:
    اصفهان - قزوین
    صنایع - مدیریت سیستم و بهره وری
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    فوق لیسانس
  • سال ورود به دانشگاه:
    92-86

ارسالی سه شنبه ۲۵ شهريور ۹۳ - ۱۳:۵۵:۴۶

ای کاش بقیه سوالات هم همینجا جواب داده میشد.

با توضیحات خوب شما به یادگیری این نرم افزار علاقه مند شدم.

• هادی علیزاده این پست را پسندیده است

#15 chelsea

chelsea

عضو جدید

• کاربران
  • ستاره
  • 1 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟شاهین شهر
  • دانشگاه محل تحصیل:
    نجف آباد
    مهندسی صنایع سیستم
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    ارشد
  • سال ورود به دانشگاه:
    91

ارسالی جمعه ۲۹ بهمن ۹۵ - ۰۹:۱۷:۵۰

. من با کامفار کار میکنم و تمام اطلاعات را به صورت صحیح در نرم افزار وارد کردم ولیکن هنگام گزارش گیری کلیه مقادیر را. در گزارش صفر نشان می دهد, خواهشمند است راهنمایی فرمایید. با تشکر.

#16 ashkan539

ashkan539

عضو جدید

• کاربران
  • ستاره
  • 1 ارسال
  • اهل کدوم شهری؟تهران
  • دانشگاه محل تحصیل:
    تهران جنوب
    مهندسی صنایع
  • آخرین مدرک تحصیلی:
    فوق لیسانس
  • سال ورود به دانشگاه:
    1389

ارسالی يكشنبه ۶ فروردين ۹۶ - ۱۱:۲۵:۱۴

با سلام و عرض ادب

در کامفار امکان ایجاد 20 محصول بیشتر برای پروژه مقدور نیست .

تعداد محصولات پروژه بنده 48 عدد می باشد .

چی کار باید بکنم ؟