پرش به


تصویر

چطور می توان یک مشاور خوب برای اجرای سیستم مدیریت کیفیت در سازمان خود انتخاب کرد؟

مشاور مدیریت کیفیت ایزو ISO10019

این موضوع آرشیو شده است. این بدان معنی می باشد که شما نمی توانید پاسخی ارسال نمایید.
بدون پاسخ

#1 soroush.masoudi

soroush.masoudi

    ناظر سایت

  • مدیران
  • ستارهستارهستارهستارهستاره
  • 386 ارسال

ارسالی شنبه ۲۱ مرداد ۹۶ - ۱۵:۲۸:۲۳

چگونه یک مشاور دارای صلاحیت برای اجرای سیستم مدیریت کیفیت در سازمان خود انتخاب کنیم؟
 
•  نوشته ای از : حمید رضا طباطبایی 
 
•  مطالب ارایه شده بر اساس استاندارد راهنمای ISO10019 ، راهنمای انتخاب مشاور سیستم های مدیریت تهیه شده است 
 
•  چطور مي توان يك مشاور خوب انتخاب کرد؟
انتخاب یک مشاور خوب برای اجرای سیستم مدیریت در یک سازمان به طور کامل به قصد و تصمیم اصلی مدیر ارشد آن سازمان بستگی دارد . اگر مدیر ارشد سازمان به دنبال استقرار اثربخش یک سیستم مدیریت باشد بدون شک بهترین مشاور را انتخاب می کند . 
در انتخاب یک مشاور باید به ویژگی های حرفه ای و اخلاقی توجه کرد. 
 
الف ) ویژگی حرفه ای یک مشاور خوب شامل :
 
1-  میزان اطلاعات او در مورد سیستم مدیریت مورد نظر است . که در این مورد می توانید از مشتریان قبلی او پرس و جو کنید و به رزومه کاری او توجه کنید . 
2-  تجربه کاری و مهارت مشاور در اجرای سیستم مدیریت مورد نظر است.بهترین مرجع برای کسب اطلاع در این مورد بررسی سوابق حرفه ای مشاور است . 
3-  یکی از ویژگی های حرفه ای بارز یک مشاور خوب ، ارایه اطلاعات مفید و راهنمایی های مناسب به مدیر ارشد سازمان برای تصمیم گیری به اجرای اثر بخش سیستم مدیریت است . 
4-  یک مشاور خوب ، قبل از موضوعات قراردادی به موضوع ارتقا و بهبود سیستم مدیریت در سازمان طرف قرارداد خود فکر می کند و بدون در نظر گرفتن منافع مالی اطلاعات لازم برای تسهیل تصمیم گیری به استقرار یا عدم استقرار سیستم مدیریت در سازمان را به مشتری ارایه می دهد . 
5-  یک مشاور خوب ، شرایط قراردادی اجرای سیستم را در وضعیت های مختلف تشریح می کند و انتخاب را به مشتری واگذار می نماید . 
 
ب ) ویژگی های اخلاقی یک مشاور : 
 
1-  یک مشاور خوب با اخلاق است . هیچگاه از سایر مشاورین بدگویی نمی کند . هیچگاه در مورد رفتار کارکنان یا مدیر ارشد سازمان ( مشتری خود )، در جایی نقل قول نمی کند .
2-   یک مشاور خوب با هوش است . فرصت های بهبود در سازمان را به خوبی می بیند و تعریف می کند . 
3-   یک مشاور خوب ، با استعداد است . و با کمترین مستندسازی و در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به طراحی و استقرار سیستم مدیریت در سازمان اقدام می کند. 
4-   یک مشاور خوب قاطع است. تمامی الزامات سیستم مدیریت را که باید در سازمان اجرا شود شناسایی می کند و در اجرای آن ها با قاطعیت عمل می کند. یک مشاور خوب با قاطعیت الزامات قراردادی مانند قیمت ، کیفیت و زمان تحویل را کاملا رعایت می کند و به آن پایبند است . 
5-   یک مشاور خوب روابط عمومی خوبی دارد . با مشتری و کارکنان سازمان ارتباطی دوستانه و اثربخش و در چاچوب الزامات قراردادی برقرار می نماید. 
•  در انتخاب یک مشاور خوب قیمت را در آخرین فاکتور ارزیابی قراردهید!
•  شکی نیست که همه ما به دنبال دریافت خدمات یا کالایی با کیفیت و با قیمت مناسب هستیم . در مورد انتخاب یک مشاور خوب برای طراحی و اجرای سیستم های مدیریت توصیه می کنم قیمت آخرین فاکتور ارزیابی باشد. 
•  خدمات خوب را به قیمت مناسب دریافت کنید نه گران و نه ارزان ، تجربه نشان داده است مشاورانی که قیمت های پایین در قراردادهای خود اعلام می کنند معمولا کاری با کیفیت پایین تحویل می دهند. 
•  فراموش نکنید مشاوران خوب و با تجربه ، حق الزحمه های متناسب با تخصص و تجربیات خود دارند که معادل بخشی از ارزش یک عمر مطالعه و دانش آنها است.
 

 

موضوعات مشابه Collapse